690 680 960

Bezpłatne porady prawne dla poszkodowanych przez instytucje finansowe

Kilkuletnie doświadczenie Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu wskazuje, że skala problemów konsumentów na rynku finansowym jest ogromna. Liczne afery związane z działaniem różnych podmiotów działających na rynku finansowym powodują problemy finansowe wielu rodzin. Często jest to oparte na umowach zawieranych z naruszeniem prawa (misselling), czy też zawierających zapisy sprzeczna z przepisami prawa. Oprócz programów edukacyjnych koniecznym jest umożliwienie darmowych porad prawnych udzielanych przez ekspertów. W trakcie takiego spotkania konsument otrzyma informację o swoich prawach związanych z posiadanymi produktami rynku finansowego.

Dlatego też Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu przygotowało projekt pt “Grudzień Konsumenta Rynku Finansowego”. Projekt ten będzie realizowany dzięki sfinansowaniu go przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta.

Celem projektu jest udzielanie darmowych porad prawnych konsumentom mającym kredyty hipoteczne, ubezpieczenia, pożyczki, wystawione nakazy zapłaty, BTE , problemy z komornikami, czy też inne związane z produktami finansowymi. Prawnicy udzielający darmowych porad są ekspertami posiadającymi wieloletnie doświadczenie procesowe w przedstawionych zagadnieniach i na co dzień reprezentują konsumentów w sporach z bankami.

150 godzin porad prawnych realizowane będzie w 14 miastach na terenie całego kraju: Warszawa, Łódź, Lublin, Augustów, Katowice, Kraków, Kielce, Poznań, Szczecin, Koszalin, Opole, Wrocław, Toruń i Bydgoszcz, w terminie od 7 do 21 grudnia 2018.

Każdy konsument, który zechce skorzystać z porady, powinien wejść na stronę https://projekt.bankowebezprawie.pl/grudzien/ zarejestrować się podając temat porady, który go dotyczy.

(fot. mat. org.)

Komentarze wyłączone

Kursy walut

  • USD 3.991zł 0.25%
  • GBP 5.0557zł 0.41%
  • EUR 4.3494zł 0%
  • CHF 4.567zł 0.35%

Polub nas