Arena Głusk uroczyście otwarta. Na nowoczesne boisko czekali piłkarze i kibice (zdjęcia)

W Dominowie, tuż obok siedziby Gminy Głusk, powstało nowoczesne boisko. Obiekt został nazwany Arena Głusk. Dzisiaj odbyło się jego uroczyste otwarcie. Później rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej.

W sobotę w gminie Głusk odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska. Arena Głusk powstała w Dominowie, tuż obok istniejącego „Orlika”. Pełnowymiarowy obiekt, na którym mecze będą rozgrywać m.in. piłkarze Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Głusk, jest oświetlony, ogrodzony i monitorowany a murawa ma system automatycznego nawodniania. Powstała również zadaszona trybuna na której znajduje się kilkaset miejsc siedzących. Obok zbudowano zaś budynek będący zapleczem sanitarno-szatniowym.

Wydarzenie połączone było z obchodami 25 – lecia klubu sportowego GLKS Głusk. Dlatego też zaprezentowano historię i obecną działalność klubu, odnoszone sukcesy a zasłużonym dla GLKS Głusk osobom, wręczone zostały odznaczenia i wyróżnienia. Odbyło się też poświęcenie boiska po którym nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi.

-Z uwagi na to, że Lubelski Związek Piłki Nożnej krytycznie ocenił stan gminnego boiska, piłkarze z Gminnego Ludowego Klubu Sportowego Głusk musieli przez wiele lat rozgrywać mecze na obczyźnie. Dlatego też zapadła decyzja o budowie nowego obiektu. Wykonawstwa podjęła się lokalna firma z terenu gminy. Na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Sportu. Zadanie to jest częścią szerszego projektu unijnego pn. „Rewitalizacja terenu gminy Głusk”. Obecnie nasz wniosek został prawidłowo zweryfikowany, czekamy na podpisanie umowy z Marszałkiem Województwa Lubelskiego o dofinansowanie – wyjaśniał wójt gminy Głusk Jacek Anasiewicz.

Boisko zostało już zweryfikowane i mogą na nim odbywać się rozgrywki klasy okręgowej. Jeżeli klub awansuje do czwartej ligi, władze gminy zapowiedziały doposażenie obiektu, aby spełniał wyższe wymagania. Budowa Areny Głusk kosztowała około 2 mln. 350 tys. złotych, z czego 610 tys. złotych to dotacja z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej Ministerstwa Sportu. Pierwszy mecz Gminny Ludowy Klub Sportowy Głusk rozegra w niedzielę, z kolei już dzisiaj rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej, w którym udział biorą amatorskie drużyny piłkarskie z miejscowości znajdujących się na terenie gminy.

(fot. lublin112)

13 komentarzy

 1. Aż miło popatrzeć jak nasz gmina się rozwija, bardzo zgrana drużyna brawa dla Pana Jacka Anasiewicza, Pani Przewodniczącej Rady Gminy Sylwii Jurek oraz wszystkich radnych, dobro i rozwój gminy ponad interesy partyjne.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja