Al. Spółdzielczości Pracy: Kto widział wypadek z udziałem ambulansu?

Policjanci z Lublina poszukują świadków wypadku, do jakiego doszło na skrzyżowaniu ul. Związkowej z al. Spółdzielczości Pracy. Zderzyła się tam karetka pogotowia z autem osobowym.

Do zdarzenia doszło 17 października około godziny 12, na skrzyżowaniu al. Spółdzielczości Pracy z ul. Związkową. Kierujący autem osobowym marki Hyundai zderzył się z karetką pogotowia marki Opel. Na miejscu wypadku interweniowały służby ratunkowe, dwie osoby trafiły do szpitala.

Jak ustaliliśmy na miejscu zdarzenia kierowca ambulansu wjechał na skrzyżowanie z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Auta jadące od strony ul. Związkowej, zatrzymały się, jednak jeden z kierowców wyjechał wprost przed jadący ambulans.

Osoby, które były świadkami zdarzenia prosimy o kontakt z Wydziałem ds. Wykroczeń i Przestępstw w Ruchu Drogowym KMP w Lublinie tel. 81 535 41-45, 81-535-41-85 lub 997.

2015-11-14 21:12:58
(fot. lublin112.pl)

Zobacz również

17 komentarzy

 1. To nie karetka pogotowia tylko transport sanitarny. A policja niech sprawdzi czy kierowca miał uprawnienia do prowadzenia samochodu uprzywilejowanego i czy jego jazda w tym czasie wymagała użycia sygnałów.

 2. Na zdjęciu nie widać by miała zainstalowane sygnały świetlne wymagane odpowiednią ustawa o pojazdach uprzywilejowanych.

  • A na dachu to co ma niby piejącą kurę?

   • Niedorzecznik prasowy służb niespecjalnych

    Wróbelka raczej, nie kurę. Albo może i koliberka. W temacie tego czy piejącego, to się nie wypowiadam, nie słyszałem. Piszę oczywiście o uczestniczącym w wypadku Oplu, nie o Mercedesie, który przyjechał na interwencję. Kiedyś samochód uprzywilejowany musiał na światłach drogowych jechać, potem podnieśli wymagania dotyczące powierzchni minimalnej sygnałów świetlnych i wymóg włączania świateł długich znieśli. Ale jak diagnosta dopuści takie „toto” do ruchu a kierownictwo zakładu i kierowca nie dopilnują, to wychodzą takie kwiatki.

  • Ale błysnęłaś! Nie ma co.

  • ona, przypatrz się jeszcze raz uważnie na to zdjęcie, powinnaś wyraźnie usłyszeć sygnał dźwiękowy jaki jest wymagany odpowiednią ustawą o pojazdach uprzywilejowanych

 3. Ona a Ty pewnie z konkurencji? A jak wygladaja sygnaly swietlne wymagane odpowoednia ustawa? Ale na szczescie to juz nie Twoj problem tylko kierowcy i firmy transportowej a z tego co sie orientuje nie maja im czego zarzucic wiec na marne zdaja sie Twoje insynuacje, PS jakbys sie tak dobrze orientowala to wiedzialabys ze pojazd ktory zostaje dopuszczony do transportow sanitarnych chociazby ,przechodzi szereg kontroli 🙂 pzdr dla wszystkich trolmedowcow

 4. wlasnie ze widac sygnaly na dachu

 5. NIE JEDEN B…..N ZA KIEROWNICĄ NIE WIE JAK SIĘ ZACHOWAĆ JAK JEDZIE UPRZYWILEJOWANY POJAZD…NO TAK..TO NIE DO MNIE TEN AMBULANS..ALE JAK SAM BĘDZIE POTRZEBOWAĆ TO WTEDY LAMENT.PŁACZ..BO NIE ZDĄŻYLI. .KIEROWCY TYCH POJAZDÓW-UWAZAJCIE NA SIEBIE..POZDRAWIAM.

 6. Ja nie widziałem zdarzenia, ale już wiem, że wina ewidentna jest kierowcy ambulansu. Są uprzywilejowani do chwilowego omijania przepisów ruchu drogowego, mają też pierwszeństwo – ale wszystko musi się odbywać z najwyższą jaka tylko istnieje ostrożnością, ponieważ nagle odbierają przywileje innym użytkownikom napotkanym na swojej drodze, w szczególności pierwszeństwo przejazdu. Nie mogą od tak wchrzaniać się na rondo czy skrzyżowania, chyba że mają po swojej stronie zielone światło lub drogę z pierwszeństwem.
  Jeśli nie mają, to wówczas jeżeli dojdzie do jakiegoś zdarzenia, zawsze są stroną winną. I kierowcy pojazdów uprzywilejowanych dobrze o tym wiedzą, bo uczą ich (nawet szczególnie wyczulają) tego w toku zdobywania odpowiednich uprawnień.

  • ciekawie czy tak samo byś mówił jakby karetka wiozła lek lub krew dla kogoś z twojej rodziny np. matki

 7. Co by nie było to kierujący Hyundai-em miał zielone i to obowiązkiem kierującego pseudo karetką pomimo sygnałów było upewnienie się czy bezpiecznie może wjechać na skrzyżowanie nie powodując zagrożenia…

 8. przygoda przygoda kazdej chwili szkoda

  Barany ale na zdjęciu jest karetka pogotowia która przyjechała później do zdarzenia a nie ta która brała udział w tym konkretnym zdarzeniu

 9. „lublin 112″ Przemyśl pisownię ….”Na miejscy wypadku interweniowały służby ratunkowe. W wyniku wypadku dwie osoby trafiły do szpitala.” O jakie miejscy chodzi?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Pobiegnij leśnym szlakiem w szczytnym celu
Wyprawa – „Uroczyska pogranicza zapomniane cmentarze Polesia”
Zaproszenie na terenowe akcje poboru krwi
Spotkanie autorskie z Joanną Brodzik – „Umami. Opowieści i przepisy”
European Teqball Tour w Chełmie (wideo)