Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Puławscy kryminalni odnaleźli mężczyznę zaginionego 23 lata temu

Puławscy policjanci odnaleźli mężczyznę, który zaginął 23 lata temu. Wówczas 29-latek oddalił się z placówki zdrowia w Celejowie i nie nawiązał kontaktu z rodziną.

Do zaginięcia mężczyzny doszło w Celejowie w 1992 roku. 29-latek wyszedł z placówki leczniczej i ślad po nim zaginął. Mężczyzna nie nawiązał kontaktu z rodziną. Był typem samotnika a co więcej zdiagnozowano u niego chorobę schizofreniczną. Nie odnaleziono także jego zwłok.

Policjanci, pomimo upływu lat, kontynuują poszukiwania zaginionych wykorzystując nowe techniki kryminalistyczne. Tak też było i w tym przypadku. Na początku tego roku pobrano materiał biologiczny do badań od matki zaginionego.

– Dzięki porównaniu posiadanych już danych specjaliści z Centralnego laboratorium Kryminalistycznego Policji ustalili, że poszukiwany mężczyzna żyje. Okazało się, że z powodu choroby stracił całkowicie pamięć. Sąd w Lublińcu w 2013 roku nadał mężczyźnie nową tożsamość. Puławscy policjanci z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób zwrócili się już do Sądu o przywrócenie tożsamości mężczyźnie oraz do Miejskiego Ośrodka Opieki Społecznej o udzielenie pomocy odnalezionemu – informuje kom. Marcin Koper z puławskiej Policji.

52 latek ma obecnie status bezdomnego. Policjanci powiadomili także rodzinę odnalezionego mężczyzny.

2015-11-15 10:13:37
(fot. ilustr. lublin112.pl)

7 komentarzy

 1. Rodzina pewnie przeżywa najwieksze szczescie w swoim życiu
  😉

 2. Poprostu historia na film, brawo dla policji

  • brawo polska milicja

   Brawo, wielkie brawo! Dwadzieścia trzy lata poszukiwań zakończone sukcesem, to jak złapanie pijanego rowerzysty! HAHA

 3. Prawie jak w Znachorze 🙂

 4. Porwał go melanż

 5. No co poniósł mnie melanż 😀