690 680 960

Lublin solidarny z Francuzami. Szykowane są zgromadzenia jako sprzeciw dla terroru

Władze Lublina oraz rektor KUL-u wystosowali oświadczenia o pełnej solidarności z dotkniętymi serią zamachów Francuzami. Z kolei Marian Kowalski zwołuje na poniedziałek zgromadzenie, mające pokazać sprzeciw wobec aktom terroru. W środę zaś organizowany jest protest przeciwko imigrantom.

Z całego świata napływają do Francji wyrazy solidarności z dotkniętymi aktem terroru mieszkańcami tego kraju. Coraz więcej miast podświetla ważne budynki kolorami symbolizującymi francuską flagę. O wyrazach współczucia nie zapomina także Lublin. Prezydent miasta Krzysztof Żuk oraz przewodniczący Rady Miasta Piotr Kowalczyk wydali oświadczenie z kondolencjami dla bliskich ofiar zamachów w Paryżu.

„W związku z wczorajszymi tragicznymi wydarzeniami w Paryżu, wyrażamy głębokie współczucie dla Rodzin ofiar zamachów terrorystycznych. Jednoczymy się w bólu z bliskimi, którzy dziś stoją w obliczu tych tragicznych wydarzeń. Jednocześnie wyrażamy potępienie dla sprawców tej tragedii i wszelkiego terroryzmu. Dziś, tu w Lublinie, tak jak powiedział Minister Spraw Zagranicznych Grzegorz Schetyna, wszyscy jesteśmy Francuzami.”

W podobnym tonie pisze Rektor KUL-u ks. prof. Antoni Dębiński: „W imieniu Społeczności Akademickiej KUL przekazuję wyrazy głębokiego współczucia wszystkim, którzy we wczorajszych zamachach terrorystycznych w Paryżu stracili najbliższych. Modlimy się za Ofiary tych ataków. Jednoczymy się w bólu z Francją. Solidaryzujemy ze wszystkimi dotkniętymi tymi zamachami i ofiarnie ich wspierającymi”

Z kolei na poniedziałek, na godzinę 14, Marian Kowalski zwołuje spontaniczne zgromadzenie przed lubelskim ratuszem. Ma mu przyświecać hasło „Dość terroru. Europo powstań z kolan”. Jak pisze Kowalski, zaproszeni są wszyscy mieszkańcy Lublina. Z kolei w środę o 18 na Placu Litewskim odbędzie się protest przeciwko polityce imigracyjnej Unii Europejskiej. – W piątkowy wieczór we Francji islamiści zabili ponad 100 osób, a drugie tyle ciężko ranili. To pokazuje jakie mogą być skutki przyjmowania we własne granice „uchodźców” – wyjaśniają organizatorzy. Zachęcają też do zabrania ze sobą flagi naszego kraju.

(fot. TVN)
2015-11-14 20:40:01

16 komentarzy

  1. Nie szykować zgromadzeń tylko rozdać broń i amunicję ,porządek „zrobi” się sam .

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej