Al. Solidarności: Pobili kierowcę subaru i skakali po jego samochodzie, za to że zajechał im drogę

Policjanci z IV komisariatu ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na jednym ze skrzyżowań zaatakowali mężczyznę, oczekującego w samochodzie marki subaru na czerwonym świetle.

Do zdarzenia doszło 24 sierpnia br. tuż przed północą przy al. Solidarności. Kierujący subaru 36-latek wyjechał z ul. Sikorskiego i pojechał w kierunku centrum. Jadąc jednym z trzech pasów na al. Solidarności zauważył jadący za nim samochód, który migał w jego kierunku światłami. Na najbliższym skrzyżowaniu z ul. Lubomelską kierujący subaru zatrzymał się na czerwonym świetle, obok niego zatrzymał się samochód marki Dodge. Wysiadło z niego czterech mężczyzn. Jeden z nich wybił szybę i zaczął zadawać uderzenia kierującemu subaru, drugi z mężczyzn z kolei skakał po jego samochodzie – informuje KWP Lublin.

Pomimo, że na skrzyżowaniu znajdowały się też inne samochody nikt nie zareagował i nie pomógł kierującemu subaru dzwoniąc po Policję. Nawet po tym jak sprawcy odjechali, żadna z osób nie podeszła do pobitego mężczyzny.

Sprawą zajęli się policjanci z IV komisariatu, którzy ustalili właściciela, a następnie użytkownika samochodu marki dodge. Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn. Jak wynika z ustaleń ciosy kierującemu po wybiciu szyby zadawał 23-letni mieszkaniec Katowic. Drugi z napastników, który skakał po samochodzie to 25-letni mieszkaniec Lubartowa.

Obaj usłyszeli zarzuty i zostali doprowadzeni do prokuratury. Za uszkodzenie cudzej rzeczy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL