690 680 960

Akcja ratunkowa na Zalewie Zemborzyckim. Świadkowie widzieli osobę, która zniknęła pod wodą (zdjęcia)

Na Zalewie Zemborzyckim służby ratunkowe poszukują osoby, która według świadków zniknęła pod wodą i już nie wypłynęła. Zdarzenie potwierdza trójka plażowiczów.

W niedzielę około godziny 16:50 służby ratunkowe zostały powiadomione o utonięciu osoby w Zalewie Zemborzyckim. Przebywający nad wodą plażowicze zauważyli, jak kąpiąca się osoba zniknęła nagle pod wodą. Miało to miejsce około 20 metrów od brzegu po stronie ośrodka Słoneczny Wrotków.

Natychmiast powiadomieni zostali ratownicy. Jako pierwsze na pomoc ruszyło Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niebawem na miejsce dojechała straż pożarna, w tym specjalistyczna grupa ratownictwa wodnego z Komendy Miejskiej PSP w Lublinie, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Obecnie trwa przeszukiwanie miejsca wskazanego przez świadków.

(fot. lublin112)

31 komentarzy

 1. Te niektóre wasze komentarze to jak jakichś de bili.

 2. Po co wezwano pogotowie i straż ?

  • Przecież to banalne – pogotowie w razie wypadku, a straż w razie pożaru.

   • Pogotowie zawsze jest dysponowane do utonięć gdyby go wyciągnęli po krótkim czasie to ma większe szanse na uratowanie, a straż jest po to żeby go znaleźć i wyciągnąć. Jak widać reforma szkolnictwa odnosi pierwsze sukcesy patrząc na Twój intelekt

 3. Redakcjo- czy coś już wiadomo? Jakieś uaktualnienie ??

 4. Ludzie nie potraficie wstrzymać się od tak okrutnych komentarzy!!! Tu chodzi o ludzkie życie. Sam byłem świadkiem wielogodzinnej akcji gdzie poszukiwali ponoć 12- letniego chłopaka. Nie wiem czy rzeczywiście miał 12 lat czy to tylko plotki zasłyszane. Sam fakt jest dramatyczny i nie rozumiem tyle zła wśród osób komentujących… Postawcie się na miejscu tej rodziny…co ona teraz przeżywa…

 5. Czystość wody w zalewie ważniejsza ponad ludzkie życie… Żebyście nie zaznali tyle zła co jest w was, bo oni źle nie życzę… Pan Bóg nie rychliwy, ale sprawiedliwy.

 6. Trzy tygodnie temu holowałem ludzi do brzegu. Byli kompletni pijani. Pływali wypożyczonymi kajakami (nie zakładam, że byli nietrzeźwi w trakcie wypożyczania). Jeden z kajaków wywrócił się. Nabrał wody. Ludzie próbowali zmiescić sie na tym pływajacym. To jest skala przerażenia!

 7. Powiem wam tak. Jeżeli rzeczywiście utonął to w środę popołudniu wypłynie.

 8. a pisali przecież że w zalewie Zemborzyckim są sinice a to prawda?

 9. Czy coś już wiadomo?

Kursy walut

 • USD 4.3252zł -0.24%
 • GBP 5.3505zł -0.34%
 • EUR 4.7076zł -0.35%
 • CHF 4.6961zł -0.38%

Polub nas