Akcja lubelskich taksówkarzy. Zbierali artykuły szkolne dla podopiecznych domu dziecka (zdjęcia)

Taksówkarze z jednej z lubelskich korporacji zakończyli trwającą w ostatnim czasie akcję, której celem było wsparcie podopiecznych Domu Dziecka w artykuły szkolne. Wszystkie zebrane dary trafiły już do dzieci.

Taksówkarze zrzeszeni w korporacji e-Taxi przeprowadzili akcję „Pomóżmy Spakować Tornistry”. Jej celem była pomoc dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej przy ul. Pogodnej w Lublinie. Przez ostatnie tygodnie zbierane były artykuły szkolne, dla podopiecznych „Pogodnego Domu”. Oprócz różnego rodzaju zeszytów, okładek, kredek, pisaków, ołówków, długopisów czy bloków rysunkowych, technicznych i kolorowych, zbierano gumki, temperówki, koszulki, piórniki, plecaki oraz wszelkie inne artykuły szkolne.

Sporą część upominków dostarczyli sami taksówkarze, jednak do akcji chętnie włączyli się również pasażerowie. Zostawiali oni artykuły szkolne podczas przejazdów taksówkami. Byli też tacy, którzy dostarczali je bezpośrednio do siedziby stowarzyszenia e-Taxi na ul. Hutniczą 3. Wielu z nich, w zamian otrzymywało upominki od e-Taxi.

W ubiegłym tygodniu odbył się finał akcji a wszystkie zebrane przybory szkolne, taksówkarze zawieźli dzieciom z Pogodnego Domu. Dorzucili do tego słodycze i gadżety od firmy. Do dzieci przyjechała także firmowa maskotka, która wzbudziła bardzo duże zainteresowanie najmłodszych wychowanków Domu Dziecka.

-Od dawna staramy się wspierać potrzebujące dzieci. Takie i podobne akcje będziemy przeprowadzali sukcesywnie, kolejną mamy już w planach. Myślę, że uda nam się ją zorganizować w tym roku. Dodatkowo planujemy bardzo dużą akcję w przyszłym roku, jednak na razie za wcześnie zdradzanie szczegółów. Ostatnio nasi kierowcy grali w charytatywnym turnieju, w którym zbierane były środki na rehabilitację Amandy Suszczyk – zapewnia zarząd stowarzyszenia eTaxi.


(fot. e-Taxi)

Zobacz również

Jeden komentarz

  1. Takie akcje promocyjne firmy to ja rozumiem. Brawo.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska