690 680 960

Zostawił auto bez zaciągniętego hamulca ręcznego. Pojazd potrącił rowerzystkę (wideo)

Do groźnego zdarzenia doszło w Zielonej Górze. Pojazd pozostawiony bez zaciągniętego hamulca ręcznego, stoczył się i potrącił rowerzystkę. Kobieta trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek w rejonie deptaka w centrum Zielonej Góry. Kierowca pojazdu osobowego marki Ford prawdopodobnie nie zaciągnął hamulca ręcznego i auto stoczyło się wprost na odpoczywającą przy ławce rowerzystkę. Pojazd rozpędził się do takiej prędkości, że nie tylko potrącił rowerzystkę, ale także połamał ławkę.

Godnym pochwały zachowaniem wykazali się świadkowie tego zdarzenia, którzy natychmiast ruszyli z pomocą. Kilka osób odepchnęło samochód uwalniając poszkodowaną. Kobieta z podejrzeniami złamań trafiła do szpitala.

Na szczęście jak się okazało poszkodowana nie odniosła poważnych obrażeń. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa i nieroztropny kierujący został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i otrzymał 6 punktów karnych.

(fot. wideo Policja Zielona Góra)

5 komentarzy

  1. Heh,”Oszukać przeznaczenie”część kolejna ?A tak nawiasem mówiąc to technologia zawładneła populacją ludzką,przestali całkiem myśleć co niektórzy.

  2. Z Zielonej Góry aż tu się dotoczył? 😉

  3. Trzeba było wybić szybę i zaciągnąć ręczny za kierowcę…

  4. A wystarczy zostawić na biegu, ale niestety teraz „uczą” w szkołach jazdy i wymagają na egzaminie że trzeba zaciągnąć ręczny i wrzucić luz i później wychodzą takie rzeczy.

  5. Nie wystarczy zostawić na biegu. Kiedyś zostawiłem na biegu i pojechał sobie z ul. Zana do Świdnika. Przez 3 dni go szukałem aż w końcu odnalazł się w Świdniku na polu kartofli.

Kursy walut

  • USD 4.3247zł -0.12%
  • GBP 5.3302zł 0.11%
  • EUR 4.685zł 0.07%
  • CHF 4.7012zł -0.41%

Polub nas