Sobota, 15 czerwca 202415/06/2024
690 680 960
690 680 960

ABW zatrzymała mężczyznę podejrzanego o współpracę z białoruskimi służbami

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, działając na polecenie Prokuratury Krajowej, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o agenturalną współpracę z białoruskimi służbami specjalnymi. Zgodnie z decyzją sądu podejrzany został aresztowany na trzy miesiące.

ABW pod nadzorem Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Warszawie prowadzi śledztwo w sprawie brania udziału w działalności na rzecz białoruskiego wywiadu przeciwko interesom Rzeczypospolitej Polskiej.

Zatrzymany przez ABW mężczyzna to obywatel Polski. Przedstawiono mu zarzut szpiegostwa (art.130 kk) na rzecz białoruskiego wywiadu KDB. Zatrzymany mężczyzna od 1981 r. pełnił służbę w ZOMO, a następnie w Milicji Obywatelskiej i Policji do roku 1999 r. Służbę zakończył 20 lat temu, jako oficer Straży Granicznej w stopniu porucznika w 2001 r.

W dniu 11.10.2021 r. wobec podejrzanego Sąd Rejonowy Warszawa Śródmieście zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(fot. ABW, źródło ABW)

Autor: redakcja

16 komentarzy

 1. Może się okazać, że jego „współpraca z białoruskimi służbami” polegała na tym, że nie pozwolił umrzeć kilku osobom na granicy z głodu i wyziębienia.

  • to wtedy caly pis by musieli aresztować

  • ..może się też okazać Kajfaszu że te „osoby na granicy” kiedyś by się mogły srogo pomylić i zamiast kozę wzięli i wykorzystali by ciebie.

  • :)) ubawiłem sie. Idąc tym tokiem…..- Może sie okazać, że wiekszość funkcjonariuszu z tamtych lat to agenci KDB, KGB etc… Podobno wystarczy 2 godziny aby rosjanie znali tajemnice Nato przekazane naszym…

  • Złośliwy czy niekumaty, jaki wpływ na sytuację „turystów” znajdujących się po stronie białoruskiej mają nasze służby. Za ich zdrowie odpowiada ten kto ich zaprosił.

 2. macierewicz ?

 3. Zawiasy i zakaz szpiegowania na okres 5 lat. I odszkodowanie za niesłuszny areszt.

 4. Za małą miał emeryturkę biedak i musiał dorabiać u sąsiadów za miedzą.

 5. My z ZOMO zawsze wierni braciom ze wschodu

 6. My w Tworkach nie mamy granic

 7. ” K****** ” zawsze pozostanie ” k*****” , bo ona nie zna innych wartości , jak tylko kasa.

 8. pewnie kodziarski obrońca demokracji

 9. I tu wychodzi kwestia nie rozliczenia ZOMO, ORMO, MILICJI, POLITYKÓW komunistycznych…oni się wtopili w nowy sytsem.

 10. Przynajmniej typ jest lojalny. Jako ZOMOwiec sluzyl obcym i dalej im sluzy.