690 680 960

90-latek kierował oplem mając 1,6 promila. Podróż zakończył w rowie

W miniony piątek w Zemborzycach Tereszyńskich doszło do zdarzenia drogowego z nietrzeźwym kierowcą. 90-latek miał w organizmie 1,6 promila alkoholu.

W miniony piątek policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w Zemborzycach Tereszyńskich kierowca opla wjechał do przydrożnego rowu. Według zgłaszającego kierowca mógł być nietrzeźwy.

Na miejscu mundurowi ustalili, że za kierownicą pojazdu siedział 90-letni mieszkaniec gminy Piaski. Mężczyzna znajdował się pod widocznym działaniem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,6 promila alkoholu. Na szczęście 90-latek nie odniósł widocznych obrażeń.

Z uwagi na przyjmowane leki i spożyty alkohol na miejscu pojawił się zespół ratownictwa medycznego, który przetransportował mężczyznę do szpitala. Niebawem 90-latek usłyszy zarzuty. Grozi mu do 2 lat więzienia, wysoka grzywna, zakaz kierowania pojazdami oraz świadczenie pieniężne w kwocie 5 tysięcy złotych.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

21 komentarzy

 1. Osoby powodujące wypadki po alkoholu powinny płacić rachunki za pomoc medyczną z własnej kieszeni, za przyjazd karetki, za udzieloną pomoc, za leki, za łóżko w szpitalu, tak jak w USA jak nie mają ubezpieczenia… chooj mnie obchodzi, że płaci składki, zus srus itp… drzeć dziadów ile się da za głupotę.

  • a myślisz, że taki dziad coś jeszcze ma na siebie? ubezpieczyciel zapłaci, wystawi mu regres i z czego ściągnie? gospodarstwo dawno na dzieci/wnuki, samochód na żonę, renta poniżej kwoty, jaką komornik musi zostawić na życie. jak rodzina wie, że pijak, to tam już nic na siebie nie ma…

   • choćby tylko 1 na 10 miał 100zł na zachomikowane to zabrać wszytko. Mało to dziadków co 50k wyrzucają „policjantom” przez okno?

   • Ale to nie ma prostszego rozwiązania jak przepadek auta… Potem licytacja lub kasacja. Takie proste i skuteczne, a patrzcie – nikomu nie zależy, żeby to wprowadzić…

 2. Stary a glupi

 3. Obecne przesilenie plagi pijaków i rajdowców wyścigowców to szczyt fali. Stwierdzono, że samochodów jest za dużo i będą drastycznie drożeć. To koniec tanich aut i plagi patologi na ulicach. Znowu lemingi będą musiały latami na auto odkładać a zanim się go dorobią będą chodzić na piechotę.

 4. 2 lata dla dziadka to jak dożywocie

  • Krzysztof Ka bo rodo

   Nie przesadzaj, jak wyjdzie to z radości będzie miał 2 promile.

Kursy walut

 • USD 4.5111zł 0.02%
 • GBP 5.4497zł -0.08%
 • EUR 4.6884zł -0.23%
 • CHF 4.7729zł -0.17%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie
CITY TRAIL nad Zalewem Zemborzyckim po raz drugi
FILM „SUPERHEROES”. Wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w pomoc Ukrainie…