690 680 960

9 zastępów straży walczyło kilka godzin z pożarem domu. Jedna osoba została poszkodowana (zdjęcia)

W nocy ze środy na czwartek w Tyszowcach doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Z ogniem blisko 4 godziny walczyło 9 zastępów straży pożarnej. W pożarze ucierpiała jedna osoba.

Do pożaru doszło w czwartek po godzinie 2 w miejscowości Tyszowce w powiecie tomaszowskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego. Na miejscu interweniowało 9 zastępów straży pożarnej z PSP oraz OSP, łącznie 33 strażaków.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów strażaków okazało się, że pożarem objęta była elewacja domu przy wyjściu na taras, salon wewnątrz budynku oraz drewniana konstrukcja dachu nad salonem. Dym wydostawał się spod pokryw blachy na całej powierzchni dachu. Pożar był w fazie rozwiniętej, rozprzestrzeniający się na pozostałą część dachu.

Właściciel podjął próbę samodzielnego gaszenia pożaru w wyniku czego poparzył obie stopy. Pomocy medycznej udzielił mu przybyły na miejsce zdarzenia zespół ratownictwa medycznego.

Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w budynku, a następnie podaniu prądów wody w natarciu na pożar oraz jednego prądu wody w obronie dalszej części budynku. Działania gaśnicze trwały blisko 4 godziny

(fot. PSP Tomaszów Lubelski)

Jeden komentarz

  1. Żal patrzeć…

Kursy walut

  • USD 4.3833zł 2.11%
  • GBP 5.2764zł 0.37%
  • EUR 4.7195zł 0.59%
  • CHF 4.7458zł 0.93%

Polub nas