74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, w tym 39 z woj. mazowieckiego. Zmarł pacjent szpitala w Skarżysku Kamiennej

W środę po południu Ministerstwo Zdrowia przekazało komunikat dotyczący nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Liczba osób zakażonych przekroczyła 1000, zmarł jeden z pacjentów szpitala w Skarżysku Kamiennej.

– Mamy 74 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 39 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. dolnośląskiego, 4 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. świętokrzyskiego, 2 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podlaskiego i po jednej osobie z woj. zachodniopomorskiego, woj. opolskiego i małopolskiego – poinformowało przed godziną 18 Ministerstwo Zdrowia.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia w szpitalu w Skarżysku Kamiennej zmarła 14 osoba zakażona koronawirusem. To 80-letni mężczyzna, który miał choroby współistniejące.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1031/14 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). W najnowszym komunikacie nie ma informacji o nowych zakażeniach na terenie woj. lubelskiego.

(fot. pixabay.com)

Zobacz również

43 komentarze

 1. Jaki z tego wniosek. Gównie powinny uważać osoby starsze i schorowane, ale to tak jak przy każdej infekcji. Świat dzisiaj, powinien funkcjonować zupełnie normalnie.

  • Powiedz to mieszkańcom Włoch i Hiszpanii…

   • Józek zainteresuj się tematem i odpowiedz sobie sam. Włochy to kraj z jedną z najstarszych populacji na świecie. Wśród wielu tysięcy zmarłych, było tylko kilkanaście młodych osób.

    • I niby czego to dowodzi?
     Tak trudno zrozumieć, że młody nie umrze ale zarazi kogoś starszego komu nie uda się wyzdrowieć?

   • realista nie histeryk

    Miesięcznie w Polsce ginie na drogach ok 60 osób… często młodych zdrowych, w sile wieku rocznie ok 2900 osób…
    Wirus o medialnej nazwie korona jest niebezpieczny głównie dla starszych lub/i schorowanych stojących nad grobem ludzi, których na tamten świat może wyprawić w każdej chwili zwykłe przeziębienie czy grypa…
    Włoszech i Hiszpania to kraje o dużo wyższej średniej wieku niż Polska czy inne kraje UE… dlatego statystyki wyglądają gorzej ale to nie jest armagedon jak to się przedstawia w mediach…
    Na 60 milionów mieszkańców Włoch umarło ok 7000 osób (tyle ile w Polsce z powodu błędów lekarskich rocznie…) oznacza to że na każde 60 tys mieszkańców umrze 7… Przekładając te statystyki na miasto Lublin mające 300 tys mieszkańców umarło by ok 35 osób… Oczywiście liczba ta będzie dużo niższa bo mamy młodsze społeczeństwo…

    • ProstyRealistaChowa

     I kto ich dotyka ostatni realisto?kto ponosi wielki ryzko?skąd oni sie biorą w trumnach ze szpitali? Kto Biega po Szpitalach w Czasie Epidemi?KTO Znich ma Dzieci Rodziny Warto Przemyśleć mnie to ciekawi Kto idzie po Denata na odział Zakazny pełen bakteri i zabiera te zwłoki szpitale bieda a Oni Nieźle się Zaczyna…

    • spadły znacząco statystyki na drogach, bo ludzie siedzą w domach. Przy okazji zakazów przemieszczania się dało się uratować większość starszych i schorowanych. Twoje statystyki to bzdury.

     • realista nie histeryk

      taa, twoje „statystyki” szczegółowe i dane źródłowe podważają moje…
      i dyskutuj dyskutuj tu z ignorantem… „twoje statystyki to bzdury” i ój… sama merytoryka…

    • Nie podważam pana statystyk! . Patrzę szerzej. Nie tu i teraz. Użyłem mocnych słów. Matkę oszukasz, ojca oszukasz, statystyki nie oszukasz… Pozdrawiam i życzę zdrowia,

  • Na Dzienniku Wschodnim jest informacja o 21-letniej kobiecie, która nie miała chorób towarzyszących, a zmarła z powodu koronawirusa. Jest tam tez apel jej rodziny do takich jak Ty.

   • Właśnie, u nas widać nie ma reguły starszy, młodszy kosi wszystkich

    • ProstyRealistaChowa

     Mutacja kumasz inaczje Ładniej Rozwój dla wirusa dla nas LIPKA

     • Nawet jesli wśród 14 zgonów jest 21 latka choć nie znalazłem takiej informacji ale załóżmy że to prawda to nadal jest reguła: na 14 zgonów tylko jedna to osoba młoda … reszta to osoby schorowane…!!! ale 21 latka też może mieć z jakichś przyczyn upośledzoną odporność…

   • Ta 21 latka to z UK, a nie z Polski. Tak więc na całym świecie umarła jedna młoda osoba bez chorób towarzyszących, jesteśmy zgubieni, na pewno wszyscy umrzemy, apokalipsa.

    PS. Co roku umiera wiele tysięcy zdrowych młodych osób na zwykłe pogrypowe zapalenie płuc. Najczęściej wynika to z tego, że lekceważą chorobę i mimo złego stanu wybierają imprezę ze znajomymi, a biedniejszych państwach pracę do upadłego, zamiast parę dni poleżeć w łóżku.

    PS. 2 Parę lat temu mój brat cioteczny prawie zmarł na zapalenie płuc w wieku 25 lat, bo pomimo choroby dalej chodził do pracy, a że pracował jako dekarz, to długo nie trzeba było, żeby jego stan się drastycznie pogorszył. Też już leżał pod respiratorem i jakoś na szczęście z tego wyszedł. Tak więc trzeba uważać i jak coś was bierze to odpoczywać i dbać o siebie, ale zdrowe osoby muszą pracować, żebyśmy mieli co do garnka włożyć.

 2. Patrzac na te statystyki ,to jest to bardzo budujace .Umierają tylko staruszkowie i do tego tylko ci z „chorobami współistniejacymi ” Jak umrze ktoś 30 + bez chorób wspólistniejacych ,to zacznę się bać

  • Z tego wniosek, że swoją babkę, matkę, dziadka i ojca już zabiłeś i teraz tylko o swoje życie się obawiasz.

   • Idąc Twoim tokiem myślenia, to powinniśmy zakazać jedzenia, bo przecież można raka dostać, albo chorób układu krążenia. Zakazać siedzenia w domu, bo rośnie brzuch i spada wydajność naszego serca i układu krążenia, zakazać wychodzenia na dwór bo można się połamać albo może nas samochód potrącić. Zakazać siedzenia w domu, bo dopadnie nas depresja i popełnimy samobójstwo. Zakazać pracy, bo stres. Zakazać oddychania, bo smog i inne zanieczyszczenia powietrza. Zakazać życia, bo przecież każdy kiedyś umrze, więc po co się w ogóle rodzić.

    Zrozumiałbym te wszystkie zakazy jeżeli śmiertelność tego wirusa była by rzędu 10-40%, a tak to trzeba skalkulować czy nie więcej szkody przyniesie kryzys finansowy. Teraz starsi ludzie umierają na COVID, a za jakiś czas starsi będą umierać na ulicy bez jedzenia, bo przez zmniejszone wpływy do budżetu albo nie będzie państwa stać na emerytury albo dodrukuje pieniądze i inflacja podniesie ceny wszystkiego energii, czynszu, jedzenia, leków.
    Za to będą też umierać i cierpieć młodzi ponieważ:
    Brak ruchu i stres związany z pandemią zwiększy znacznie umieralność na zawały, udary, cukrzycę.
    Brak pracy i pieniędzy wpłynie na gorsze odżywianie się i dbanie o zdrowie. Ludzie zaczną popadać w uzależnienia, żeby uciec od problemów, co w połączeniu z biedą będzie rozbijało rodziny. Wpłynie to także na gorszą edukację przyszłych pokoleń.

    Zamiast robić kwarantannę wszystkich, robić kwarantannę emerytów i osób chorych także w ramach gospodarstw domowych. Jest to łatwiejsze, ponieważ nie muszą oni chodzić do pracy. Niestety teraz wygląda to tak, że mamy kwarantannę, ale ludzie dalej spotykają się w domu z dziadkami. Ludzie nie zrozumieli o co chodzi z izolowaniem się. Wszyscy krzyczą o tym żeby nie wychodzić, a tak na prawdę trzeba by odizolować tylko osoby będące w grupie ryzyka. W Polsce i tak jest już mało wielopokoleniowych domostw, ale jeżeli mieszkacie razem, to kupić babci telewizor do pokoju, odkażać łazienkę i niech przesiedzi 2 miesiące w izolacji.

    Statystycznie będąc w wieku 25-40 lat szansa, że w danym roku się umrze wynosi około 0,2% (czyli umierają 2 osoby na 1000). Umieralność przez COVID2 w tym przedziale wiekowym, to 0,1%. Do tego to przy założeniu, że zachorujemy, a nawet przy najczarniejszych scenariuszach zachoruje jakieś 30-40% populacji (na zwykła grypę choruje około 15-20% rocznie). Tak więc zakładając że zachoruje 40% polaków (jakieś 15 milionów, a na razie choruje 1000 osób), szansa, że umrzemy wynosi 0,04%. Czyli i tak 5 razy mniej niż w codziennym życiu.

 3. To jest nowa wojna nie trzeba bomby by zniszczyć gospodarki krajów .

  • nie histeryzuj i spójrz dalej niż w ekran TV czy smartfona…
   zobaczysz że to nie wirus wywołał globalny kryzys ale można powiedzieć że odwrotnie…
   Każdy kto przygląda się ekonomi wie że oznaki globalnego kryzysu i Polskiego też były już jesienią zanim ktokolwiek słyszał o koronawirusie…
   Zatem wirus jest jedynie odwróceniem uwagi ciemnego ludu i ew. wytłumaczeniem dla prawdziwego problemu: globalnego głębokiego kryzysu którego dłużej już się nie da ukrywać…

   • mało tego, już w 2018 pojawił się świetny artykuł w zdaje się hbr, albo the economist z serii corporate unit, że do europy kryzys przyjdzie w 2021, zaraz po rozpoczęciu się w usa. Jak na tak odległą prognozę, wszystko się sprawdza. Rozsądek nakazał się przygotować.

  • ProstyRealistaChowa

   Ja to Wiem Ty To wiesz Dawno Zapowiadany Patent Bio Wojny. 2020 ktoś dawno miał ale czekał na tę datę akurat Taka Prosta Do Zapamiętania

 4. Banki zacierają ręce ludzie będą musieli brać kredyty na życie i spłaty zadłużenia.

  • Prędzej pójdę na szaber niż po kredyt do banku.

   • branie kredytu w czasie recesji to polewanie ognia benzyna…
    Wyobraź sobie że masz przedsiębiorstwo, świetnie działa, kredyt na rozwój, auta w leasingu, kredyt na dom… a tu nagle je.b… klienci siedzą w domach bo histeria… bankowi nie wytłumaczysz że korona… i pod most….

 5. Trzecia wojna światowa rozpoczęta.

  • ProstyRealistaChowa

   Dokładnie bio.. Biznes Się Kręci temu kto miał dobre cynki… Uniwersalność jak to na Wojnie u Nas i Tak WYBITNIE jak na ŻADNEJ mała znikoma zawsze na 1 ogniu Tymczasem moglismy się przygotować jak nigdy Niestety LIPKA!JEST JAK JEST BĘDZIE CO BĘDZIE

   • ProstyRealistaChowa

    Umieralność zamiast uniwersalność chodz to też swoja drogą ważne pozatym..

 6. kto na zdjęciu?

  • Fotka z sesji dla rosyjskiej fundacji zajmującej się uzależnieniem od narkotyków i alkoholu. Na stocku Pixabay masz kilka dodatkowych (wygooglaj „pixabay vperemencom”)

   • aaa, bo z reguły te stockowe podpisują z uznaniem autorstwa, a to nie ma, Myślałem, że ktoś z redakcji 😉

 7. Po co na zajęciach te maseczki skoro rząd tak twardo mówi, że nic nie dają wręcz zdrowym mogę nawet zaszkodzić czemu elity latają w maskach a może to wszystko dlatego, że mają nosie zwykłych szarych ludzi dla nich nie musi być masek na rynku

 8. Ujawniajcie dane osób na kwarantannie ich najbliższym sąsiadom. To byłoby jedyne skuteczne rozwiązanie. Ponad 300 osób złamało kwarantannę więc ile osób mogli zarazić? Straż sąsiedzka powinna pójść w ruch i tyle. RODO powinno w tym wypadku pójść do kosza. Życie jest cenniejsze od czyjejś urażonej dumy…

 9. Każdemu zmarłemu znajdą chorobę współistniejąca,lepsze statystyki.

 10. Zaczynam się bać, że nie ma tego świństwa u nas. Jakoś dziwnie omija lubelskie ostatnio. To jest naprawdę niepokojące…

 11. Chiny wygrały walkę z wirusem, ale z głupotą komentujących nie wygra nikt! Cieszyć się że tylko starsi i chorzy umierają .Skandal.

 12. Tylko kto nie ma chorób wspolistniejacych…

  • wyobraź sobie że nie każdy jet takim jak ty kartoflem kanapowym z cukrzycą, palącym i chwile przed zawałem lub rakiem…

 13. Młodzi nie bądzcie tacy pewni?????
  W Angli zmarła dziewczyna 21lat bez chorób, to nie jest tak źe tylko starzy niepotrzebni umierają , kaźdy kto ma słaby układ oddpornościowy.

  • ..a w USA kilkoro dzieci w przedziale wieku od 8 do 12 lat.

   • ale, że byli otyli z cukrzycą lub z upośledzeniem układu immunologicznego to już nie podali..?
    A w Radomiu gość umarł bez przyczyny… jeden przypadek nie zmienia statystyk… i to nie radość tylko fakty…

 14. Statystycznie 20% społeczństwa tego nie przeżyje. Czy Wasze spacery i nie odpowiedzialne zachowanie jest tego warte?

  • tą swoją „statystyke” wyssałeś z dużego paluch u lewej nogi…?
   Śmiertelność średnia na świecie wynosi ok 2,5 % z tych co zachorują… a zachoruje ok 0,1% (w Włoszech niecałe 60 tyś ludzi na 60 mln mieszkańców…. )…
   Reszta się nie zarazi lub nie zachoruje… ew. jak zachoruje to lekko przejdzie…
   Podsumowując „nie przeżyje tego” 0,0025% społeczeństwa w Polsce…
   inaczej 2-3 osoby na milion… w sumie ok 80 osób…. Zanotuj!

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8761zł -0.55%
  • GBP 5.0374zł -0.07%
  • EUR 4.5498zł -0.27%
  • CHF 4.2448zł -0.29%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach