Sobota, 13 kwietnia 202413/04/2024
690 680 960
690 680 960

Straż Pożarna organizuje konkurs dla dzieci. Pozwoli najmłodszym zagospodarować wolny czas

Strażacy z Lublina oraz Wilczopola postanowili zapewnić dzieciom siedzącym w domach choć trochę zajęcia. Zorganizowali konkurs, w którym do wygrania będą nagrody. Tematyka oczywiście dotyczy ochrony przeciwpożarowej, a więc konkurs stanowi również aspekt edukacyjny.

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie wspólnie z Ochotniczą Strażą Pożarną w Wilczopolu organizuje konkurs pt. „Jak Wojtek został strażakiem. Mam sposób na kwarantannę”. Inicjatywa ma na celu uatrakcyjnić dzieciom czas spędzony w domu. Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej.

Zadaniem uczestników jest autorskie wykonanie prac w jednej z dwóch kategorii: plastycznej lub technicznej związanej z tematyką ochrony przeciwpożarowej, bądź też w formie rymowanki lub piosenki związanej z tematyką ochrony przeciwpożarowej. W przypadku wybrania drugiej kategorii tekst oraz podkład muzyczny powinien być własnego autorstwa.

– Konkurs skierowany jest do dzieci zamieszkujących Lublin oraz powiat lubelski. Patronat nad konkursem objęło Starostwo Powiatowe w Lublinie. Zachęcamy do swobodnego interpretowania tematu konkursu – mówi kpt. Andrzej Szacoń z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie.

Regulamin oraz wzór karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej KM PSP w Lublinie lub TUTAJ. Zgłoszenia przyjmowane będą do dnia 27 kwietnia. Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody.

Straż Pożarna organizuje konkurs dla dzieci. Pozwoli najmłodszym zagospodarować wolny czas

(fot. lublin112, nadesłane)

3 komentarze

  1. Bardzo fajny pomysł. Szkoda że inne jednostki np. Mętów na to nie wpadły.

    • Druhy łakomczuchy z Motycza robią konkurs na karpia po strażacku, może wpadniesz, szczupaczek w galarecie też nie jest zły.

  2. A konkurs stanowi aspekt edukacyjny CZEGO ?

Z kraju