Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

18 stycznia uczniowie z klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej

Od poniedziałku 18 stycznia uczniowie z klas I-III szkół podstawowych wracają do nauczania stacjonarnego. Dla szkół zostały przygotowane specjalne wytyczne dotyczące reżimu sanitarnego.

Przemysław Czarnek podczas poniedziałkowej konferencji prasowej przekazał informację o powrocie do szkół uczniów z klas I-III.

– Uruchomienie nauczania stacjonarnego w klasach I-III jest bardzo ważne, bo zdajemy sobie sprawę, że nauczanie zdalne w najmłodszych grupach wiekowych jest najmniej efektywne, najbardziej uciążliwe dla uczniów, rodziców i nauczycieli. 18 stycznia uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych wracają do szkół – poinformował minister.

Powrót uczniów wspomnianych klas do szkół będzie możliwy jedynie w reżimie sanitarnym. Wspólnie z GIS i MZ przygotowane zostały wytyczne dla szkół.

Opracowane zasady mają na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już np. z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły.

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla klas I-III szkół podstawowych

(fot. KPRM)

12 komentarzy

 1. Te Czarnek ile nad tym myślałeś, sam to wymyśliłeś czy z metra cięty Ci podpowiedział!

 2. Otwieramy-zamykamy. Ogłaszamy-odwołujemy. Potwierdzamy-zaprzeczamy. I tak w koło Macieju..Cyrk wita was-odcinek 48992.

 3. Łaski q r wa nie robią

  • Trochę kultury – nie używać wyrazów w stosunku do PiS-u co zaczynają się na „kur” a kończą „wy” oraz zaczynających się „je” a kończy „bać”

 4. Sami nam władzę taką wybraliscie xdd

  • No właśnie ku…a nie!
   Wybrali rolnicy, wybrały pińcetplusy, wybrała rydzykowa geriata, ja tej hołoty nie wybierałem…

 5. Drogi Panie Czarnek… idź Pan sobie pogadaj z kolegą ze swojego poziomu, Panem Soboniem.
  Później wybierzcie się do domu i tam zostańcie do 2030 roku.

 6. W końcu darmozjady wezmą się do roboty i nie będą brać pieniądzy za leżenie w domu.

 7. Darmozjady czyli kto?

 8. od 18 stycznia kolejne testowanie odporności dzieci i ich rodzin na wirusa…..gratulacje rządowe głąby

 9. on powinien chlewem dowodzić

Z kraju