18. przypadek koronawirusa w Polsce. Mateusz Morawiecki: „Podjęliśmy decyzje o odwołaniu wszystkich imprez masowych”

We wtorek rano odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, szefa MZ Łukasza Szumowskiego, szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego, szefa resortu nauki Jarosława Gowina oraz szefa MEN Dariusza Piontkowskiego.

Mateusz Morawiecki poinformował o podjęciu decyzji o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Do organizatorów imprez wojewodowie będą przekazywać dokładne informacje.

– Najważniejsza decyzja, którą mamy do przedstawienia to odwołanie wszystkich imprez masowych zgodnie z definicją, która jest ujęta w ustawie o bezpieczeństwie imprez masowych – powiedział premier.

Obecnie w Polsce w szpitalach przebywa 18. osób z zakażeniem koronawirusem. Nowy wynik dodatni został zarejestrowany u pacjenta na terenie woj. mazowieckiego. Do tej pory przebadano 1630 pobranych próbek.

Tak jak wczoraj zapowiadano, w poniedziałek utworzono pięć punktów kontroli sanitarnej na czterech przejściach granicznych z Niemcami i jednym na granicy z Czechami, znajdują się one w Kołbaskowie, Świecku, Jędrzychowicach, Olszynie i Gorzyczkach. Kontrole obejmą także podróżnych znajdujących się w pociągach i na promach.

– W Hiszpanii w ciągu doby odnotowano 400 przypadków zachorowań, widzimy też co dzieje się we Włoszech. Obserwując sytuację i czytając zalecenia WHO podejmujemy decyzje, które mają na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się koronawirusa – podkreślił Mateusz Morawiecki.

Szef resortu nauki Jarosław Gowin przekazał na konferencji informację, że nie wyklucza podjęcia decyzji o odwołaniu zajęć w placówkach oświatowych.

– Do dzisiaj nie stwierdzono żadnego przypadku zarażenia ani wśród studentów ani naukowców – poinformował Jarosław Gowin. Zaapelował jednocześnie do władz uczelni o rozważenie odwołania imprez kulturalnych i sportowych.

We wtorek na godzinę 11 planowane jest posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego z udziałem prezydenta. Posiedzenie będzie dotyczyć sytuacji związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

(fot. KP)

17 komentarzy

 1. Modlitwa, alko i czosnek nie pomogly narodowi wybranemu??

  • We Włoszech doszli już do tych samych założeń co twórcy broni biologicznej w postaci korona wirusa.
   Lekarze anestezjolodzy wystosowali apel o ratowanie populacji w wieku produkcyjnym a starszych i schorowanych ludzi pozostawić na pastwę wirusa.
   tak że 10 milionów wyborców w naszym kraju również może czuć się zagrożonych a PiS można im śmiało obiecać nawet 15-stkę i 16-stkę.

   • ty sam jesteś już emerytem więc nikt ciebie nie będzie ratował

   • Dziwi mnie tylko dlaczego szanowna redakcja daje możliwość popisów takim nieudacznikom jak Franio.

    • Ja mogę Ci odpowiedzieć. Bo z Frania idzie największa polewka, bez Frania, bimmera, Stefanka, Wiklinowego Nocnika, Kuby (pajaca od piany na piwie), Lu byłoby tu nudno. A,że to błazny tego forum to już inna sprawa.

   • Stefanek – byłeś dziś w Tancereczce ?

 2. A co z dzisiejszą miesiączką?

 3. przygoda przygoda każdej chwili szkoda

  Żadne 500+ czy inne zapomogi rodzinne nie podniosą przyrostu naturalnego jak koronawirus ludzie przestaną chodzić po sklepach i innych imprezach, zaczną siedzieć w domu i zobaczycie jak za 9 miesięcy będzie boom

 4. Wybory w maju też odwołane?

 5. W Lublinie na Staszica jest 8 potwierdzonych przypadków, tylko jest blokada informacji

  • Prosimy nie pisać bzdur i nie siać paniki. Wszystkie dane o zachorowaniach na bieżąco przekazuje Ministerstwo Zdrowia oraz służby podległe wojewodzie lubelskiemu.

   • to wyłączcie możliwość komentowania bo niektórych już nie daje się czytać tu

   • Szanowna redakcji, porszę się dowiedzieć czy w związku z epidemią wybory majowe na prezydenta RP odbędą sie czy zostana odwołane, ponieważ nie wiem czy mam sie szykowac czy nie.

  • Chyba mózg ci zablokowało

 6. na pewno wszystkich imprez masowych?? jak to jest że imprezy pozamykane a czarni zapraszają do robienia większych skupisk ludzi, i przysłowiowej tacy. to albo zamykacie wszystko albo nic, meczu nie można obejrzeć bo wirus ale żeby w kościele stać 10 cm od innego obywatela to już spoko. IDIOCI SĄ WSZĘDZIE, 23 osoby zarażone a robicie aferę jakby już 30 milionów osób zarażonych było.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online