Cofał pojazdem dostawczym, potrącił pieszą. 74-latka trafiła do szpitala

Wczoraj przed południem w Radzyniu Podlaskim doszło do potrącenia pieszej. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło w poniedziałek przed południem na jednej z posesji przy ul. Ostrowieckiej w Radzyniu Podlaskim. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu pieszej przez pojazd dostawczy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kurier kierujący samochodem marki Fiat Ducato, 39-letni mieszkaniec gminy Trzebieszów, wykonując manewr cofania najechał na pieszą. 74-letnia kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia.

(fot. Policja Radzyń Podlaski)

Zobacz również

7 komentarzy

 1. Wredna W. z Lipińskiego?

 2. Wiklinowy Nocnik

  gdzie sie stara *** pchala?

 3. Chciałbym by moje posty były widoczne

  Nie umniejszając… A to przypadkiem nie jest tak, że pieszemu nie wolno przechodzić za samochodem? Nie wiem czy są na to przepisy ale tak zdroworozsądkowo, jak kierowca ma was zobaczyć jak mu w martwej strefie migniecie na chwilę, a może i nie. Jakoś mnie tak rodzice nauczyli, że jak widzę samochód zaparkowany w poprzek chodnika (w tym wypadku na wyjeździe z posesji) to mu zwyczajnie przechodzę przed maską bo mnie zobaczy i zareaguje.

  W szczególności jak chodzi o samochody transportowe. Tam martwa strefa jest wyjątkowo szeroka i wystarczy chociaż na chwilę odwrócić wzrok by umknął nam pieszy. A odwrócić wzrok można chociażby po to by zapiąć pasy, więc to też nie tak, że „kierowca nie uważał”.

  • Zgadzam się z Tobą, po to auto ma światła cofania, których zadaniem jest nie tylko oświetlać w nocy drogę kierowcy, ale także żeby w ciągu dnia inni uczestnicy ruchu widzieli że ktoś wykonuje manewr cofania. Ale co się dziwić kobiecie jeszcze w tym wieku.

  • Dokładnie tak jest, a przynajmniej kiedyś było. Mnie też uczyli w szkole, a potem i na kursie prawa jazdy że bezpiecznie przechodzi się zawsze z przodu pojazdu a nigdy z tyłu gdyż w razie cofania kierowca może nie zauważyć takiego pieszego. Dotyczy się to nie tylko pojazdów ciężarowych, autobusów czy dostawczych ale również osobowych.

 4. powinna być pod opieką a nie się włóczy po ulicach i ludziom pod auta od tyłu wpada

 5. „no to nie widzioł że ide??” przecież łatwiej jemu jest zobaczyć że pinda spruchniała idzie z tyłu auta niż jej że auto cofa.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7255zł -0.15%
  • GBP 5.092zł -0.63%
  • EUR 4.5354zł 0.1%
  • CHF 4.2102zł 0.12%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL