Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Niebezpieczna jazda w oku policyjnej kamery. Jeden kierowca dostał mandat i punkty karne, dwóch straciło uprawnienia (wideo)

Policjanci z zamojskiej drogówki podczas patrolowania dróg powiatu zarejestrowali trzech kierowców rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego. Jeden z nich został ukarany mandatem i punktami karnymi, dwaj zaś zaś stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci na drodze wojewódzkiej nr 837 z Zamościa do Nielisza zwrócili uwagę na pojazd marki Opel, którego kierujący wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Mundurowi przerwali niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą samochodu siedział 51-letni mieszkaniec gminy Nielisz. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi.

Na tej samej drodze w miejscowości Bortatycze policjanci zauważyli jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki Volvo. Pomiar wykazał, że 43-letni kierowca, mieszkaniec powiatu lubelskiego, w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 113 km/h.

Mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Ponadto został ukarany mandatem, a na konto kierowcy wpłynęły punkty karne. Podobne konsekwencje poniósł 22-letni mieszkaniec gminy Nielisz, który kierując BMW w miejscowości Wysokie, w terenie zabudowanym, jechał z prędkością 137 km/h.

Niebezpieczna jazda w oku policyjnej kamery. Jeden kierowca dostał mandat i punkty karne, dwóch straciło uprawnienia (wideo)
 

 

(fot. wideo Policja Zamość)

17 komentarzy

 1. Sami mogli go zatrzymać kilkaset metrów dalej nie powodując większego zagrożenia niż stworzył kierowca zafiry.

 2. Tak niewiele zabrakło aby opla zatrzymali w zabudowanym, prawie przypłacili to zderzeniem czołowym przy 130 km/h aby doj…ć klienta za wszelką cenę.

  • Poza obszarem pędziłby ze 200 i co wtedy?

  • Zderzenia z kim? Z tym pojazdem, który był pół kilometra dalej?

   • Z tym co zaczyna się pojawiać za pierwszą górka a nie drugą w 40 sec i jego cień widać na końcu filmu z lewej strony pajacu znaczy Franiu

 3. A to wyprzedzanie kolumny pojazdów na przejściu przez radiowóz to jest bezpieczne i zgodne z prawem?

 4. Bezmyślnych głąbów za kierownicą nigdy nie brakowało ,ale obecnie przybywa ich w takim tempie, że policja nie musi się martwić o brak „klientów ” i żeby nawet wyłapala ich wszystkich i pozabierala uprawnienia , to na ich miejsce przybywa dziesiatki nowych ,takze roboty im nigdy nie zabraknie .Moze gdyby wprowadzono skuteczne kary w postaci kilkutysięcznych mandatów i „aresztu samochodów ” do chwili uiszczenia takiego mandatu ,to by się coś zmieniło na lepsze .Bo tak jak jest w tej chwili ,to zero nauczki zaplacii taki smieszny mandat max 500zł i jezdzi dalej jak jezdził

 5. najważniejsze,że pokazano sprawność policji w karaniu kierowców, będzie więcej dla patologii. Spowodowanie zagrożeń pokazanych na wideo nie zostanie ukarane przez przełozonycdh dzielnych szeryfów

 6. I co dziady? BMW znowu wygrało artykuł. 137 w zabudowanym tak się jeździ.
  Jak się ktoś boi tyle jechać to w PKS albo ZTM proszę wsiadać powolniaki i frajera dęte

  • Ale 137kmh to szybko jest czy o co ci chodzi bo nie wiem. Tyle to się skuterem jedzie.

 7. dopóki nie będzie mandatów po 5 tys to takich głąbów będzie pod dostatkiem. A zabranie prawka niczym nie skutkuje bo i tak wszyscy jeżdżą dalej.

 8. jechać z tymi burakami ,tych wieśniaków najwięcej

 9. Ale narzędzie służące do popełnienia czynu zabronionego zostało mu zachowane aby dalej popełniał czyn zabroniony.

 10. Ciężarówki jadącej 90 km/h na zderzaku osobówki policjanty nie zauważyły.

Z kraju