690 680 960

Niebezpieczna jazda w oku policyjnej kamery. Jeden kierowca dostał mandat i punkty karne, dwóch straciło uprawnienia (wideo)

Policjanci z zamojskiej drogówki podczas patrolowania dróg powiatu zarejestrowali trzech kierowców rażąco łamiących przepisy ruchu drogowego. Jeden z nich został ukarany mandatem i punktami karnymi, dwaj zaś zaś stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

Policjanci na drodze wojewódzkiej nr 837 z Zamościa do Nielisza zwrócili uwagę na pojazd marki Opel, którego kierujący wyprzedzał na przejściu dla pieszych.

Mundurowi przerwali niebezpieczną jazdę i zatrzymali auto do kontroli. Za kierownicą samochodu siedział 51-letni mieszkaniec gminy Nielisz. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym i punktami karnymi.

Na tej samej drodze w miejscowości Bortatycze policjanci zauważyli jadący z dużą prędkością samochód osobowy marki Volvo. Pomiar wykazał, że 43-letni kierowca, mieszkaniec powiatu lubelskiego, w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 113 km/h.

Mężczyznę czeka teraz 3-miesięczna przerwa w kierowaniu pojazdami. Ponadto został ukarany mandatem, a na konto kierowcy wpłynęły punkty karne. Podobne konsekwencje poniósł 22-letni mieszkaniec gminy Nielisz, który kierując BMW w miejscowości Wysokie, w terenie zabudowanym, jechał z prędkością 137 km/h.


 

 

(fot. wideo Policja Zamość)

17 komentarzy

 1. Sami mogli go zatrzymać kilkaset metrów dalej nie powodując większego zagrożenia niż stworzył kierowca zafiry.

 2. Tak niewiele zabrakło aby opla zatrzymali w zabudowanym, prawie przypłacili to zderzeniem czołowym przy 130 km/h aby doj…ć klienta za wszelką cenę.

  • Poza obszarem pędziłby ze 200 i co wtedy?

  • Zderzenia z kim? Z tym pojazdem, który był pół kilometra dalej?

   • Z tym co zaczyna się pojawiać za pierwszą górka a nie drugą w 40 sec i jego cień widać na końcu filmu z lewej strony pajacu znaczy Franiu

 3. A to wyprzedzanie kolumny pojazdów na przejściu przez radiowóz to jest bezpieczne i zgodne z prawem?

 4. Bezmyślnych głąbów za kierownicą nigdy nie brakowało ,ale obecnie przybywa ich w takim tempie, że policja nie musi się martwić o brak „klientów ” i żeby nawet wyłapala ich wszystkich i pozabierala uprawnienia , to na ich miejsce przybywa dziesiatki nowych ,takze roboty im nigdy nie zabraknie .Moze gdyby wprowadzono skuteczne kary w postaci kilkutysięcznych mandatów i „aresztu samochodów ” do chwili uiszczenia takiego mandatu ,to by się coś zmieniło na lepsze .Bo tak jak jest w tej chwili ,to zero nauczki zaplacii taki smieszny mandat max 500zł i jezdzi dalej jak jezdził

 5. najważniejsze,że pokazano sprawność policji w karaniu kierowców, będzie więcej dla patologii. Spowodowanie zagrożeń pokazanych na wideo nie zostanie ukarane przez przełozonycdh dzielnych szeryfów

 6. I co dziady? BMW znowu wygrało artykuł. 137 w zabudowanym tak się jeździ.
  Jak się ktoś boi tyle jechać to w PKS albo ZTM proszę wsiadać powolniaki i frajera dęte

  • Ale 137kmh to szybko jest czy o co ci chodzi bo nie wiem. Tyle to się skuterem jedzie.

 7. dopóki nie będzie mandatów po 5 tys to takich głąbów będzie pod dostatkiem. A zabranie prawka niczym nie skutkuje bo i tak wszyscy jeżdżą dalej.

 8. jechać z tymi burakami ,tych wieśniaków najwięcej

 9. Ale narzędzie służące do popełnienia czynu zabronionego zostało mu zachowane aby dalej popełniał czyn zabroniony.

 10. Ciężarówki jadącej 90 km/h na zderzaku osobówki policjanty nie zauważyły.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Wykopki kartoflane w Muzeum Wsi Lubelskiej
Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!