Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

18 osób otrzymało z rąk wojewody lubelskiego akty nadania obywatelstwa polskiego

Wczoraj w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się uroczyste nadanie obywatelstwa polskiego 18 osobom. Nowi obywatele polscy pochodzą z Ukrainy oraz Białorusi.

– Od dziś Lubelski Urząd Wojewódzki jest również waszym urzędem. Bardzo się cieszę, że będziemy mieli kolejnych 18 osób w Polsce z możliwością pełnoprawnego uczestniczenia w życiu społecznym i gospodarczym, ze wszystkimi prawami, ale i obowiązkami. Wolność na tym polega, że oprócz praw, mamy też obowiązki i taką wolność w Polsce chcemy umacniać i rozwijać – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas wręczenia obywatelstw w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim.

Na uroczystości obecny był również wicewojewoda lubelski Robert Gmitruczuk. Nowi obywatele polscy, to osoby pochodzące z Ukrainy (14) i z Białorusi (4) – w sumie 18 osób, w tym dwoje dzieci.

18 osób otrzymało z rąk wojewody lubelskiego akty nadania obywatelstwa polskiego

– Jesteśmy w trudnym momencie dla Rzeczypospolitej Polskiej. Wszyscy wiemy, jakie wydarzenia towarzyszyły nam w ostatnim tygodniu. Jest to czas refleksji nad wieloma sprawami, które z tym są związane. Ale te wydarzenia nie mogą przysłaniać nam tego, że Polska niezmiennie pozostaje jednym z najbezpieczniejszych krajów w Europie, a województwo lubelskie najbezpieczniejszym regionem w Polsce. Witajcie w domu – zakończył wojewoda Przemysław Czarnek.

Podczas wręczenia osoby odbierające akty nadania obywatelstwa otrzymały egzemplarz Konstytucji RP oraz biało-czerwoną flagę. Z kolei dzieci otrzymały maskotki.

Większość osób ubiegających się o nadanie obywatelstwa polskiego pochodzi z Ukrainy. W 2017 r. prezydent Rzeczypospolitej Polskiej nadał obywatelstwo polskie 167 osobom, a w roku 2018 obywatelstwo polskie otrzymało 178 osób z terenu woj. lubelskiego.

18 osób otrzymało z rąk wojewody lubelskiego akty nadania obywatelstwa polskiego

(fot. LUW)

9 komentarzy

  1. Szpiegów radzieckich nam tu sprowadzają uroczyście, ot mi uroczystość. Wszystko na pokaz, dla kasy. Nie wiedzą co czynią.

  2. Studiuję, pracuję. Szkoda, że młodych Polaków nie obejmują takie honoraria.

  3. gonić to tałatajstwo

    • Jak to gonić… tałatajstwo…!!! Tak cię agentka, katoliczka twoja mać, uczyła?! Nienawiści do blixniego swego, „brata i siostry w Chrystusie”, gnojku?!

  4. Czytam se tak te komentarze powyżej i tak se myślę (a każdemu, nie tylko wolno, ale może sie zdarzyć), wiec jak i mnie sie zdarzyło to se myśle, że w twierdzeniu, ze „Polak, Polakowi wilkiem”, sporo racji jest.

Z kraju