Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

17. przypadek zakażenia koronawirusem w Polsce. Pacjentka jest w ciężkim stanie

W Polsce pojawił się 17. przypadek zakażenia koronawirusem. Tym razem dotyczy on pacjentki przebywającej w szpitalu w Poznaniu.

Ministerstwo Zdrowia w kolejny komunikacie poinformowało o 17. już potwierdzonym przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce. Potwierdzony został on pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych.

Dotyczą one kobiety z woj. wielkopolskiego, która przebywa w szpitalu w Poznaniu. W sumie w chwili obecnej na terenie kraju mamy 17. potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem. Pacjentka z woj. wielkopolskiego jest w ciężkim stanie, kobieta obecnie jest podłączona do respiratora i przebywa w stanie śpiączki farmakologicznej. Wcześniej pacjentka miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch. Jak informują służby medyczne, kobieta w średnim wieku ma objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym.

Kilka godzin wcześniej Ministerstwo Zdrowia przekazało informację o pięciu nowych przypadkach z potwierdzeniem koronawirusa. To pacjenci przebywający w szpitalach: w Raciborzu (3 osoby), Krakowie i Wrocławiu.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski informuje, że w najbliższych dniach będziemy mieć wzrost liczby zachorowań i apeluje o zachowanie spokoju i stosowania się do zaleceń służb sanitarnych.

(fot. lublin112.pl)

22 komentarze

  1. Konfederacja, #BOSAK2020

    Socjalizm to dopiero wirus.

Z kraju

Polityka i społeczeństwo