157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, w tym 2 z woj. lubelskiego. Nie żyje pacjent szpitala w Warszawie

Ministerstwo Zdrowia w sobotę wieczorem poinformowało o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Nie żyje jeden z pacjentów szpitala w Warszawie.

– Mamy 157 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 103 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. dolnośląskiego, 14 osób z woj. śląskiego, 9 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubelskiego oraz po 1 osobie z woj. pomorskiego, opolskiego i lubuskiego – poinformowało w sobotę wieczorem Ministerstwo Zdrowia.

Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie woj. lubelskiego dotyczą mężczyzny w wieku powyżej 61 lat z powiatu lubelskiego w stanie średnim, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym oraz kobiety w przedziale wieku 41-60 z powiatu chełmskiego w stanie dobrym, która miała styczność z przypadkiem potwierdzonym. Na dzień 28 marca 2020 r., na terenie województwa lubelskiego jest w sumie 87 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, w tym 3 osoby zmarłe.

– Z przykrością informujemy, że w szpitalu w Warszawie zmarła kolejna osoba zakażona koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który był w ciężkim stanie i miał choroby współistniejące – dodaje Ministerstwo Zdrowia.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 1638/18 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Dane dotyczące sytuacji wywołanej koronawirusem SARS-CoV-2, na dzień 28 marca 2020 roku na terenie województwa lubelskiego:
1. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem – 32.
2. Liczba osób poddanych kwarantannie – 6815.
3. Liczba osób objęta nadzorem epidemiologicznym – 4989.

(fot. pixabay.com)

51 komentarzy

 1. Najmundrzejszy franio

  O ku….!

  • Grunt, że w południe pod Lidlem na Jana Pawła tak na oko z 60 samochodów i całe rodziny pakujące się do środka z dziećmi wózku, a inna familia, także w komplecie, wychodząca z 1 niepełną siatką… Przecież podstawowym krokiem powinno być nie wpuszczenie takich poparancow. Jeszcze gledza caly pobyt potencjalnie rozsiewając zarazki. Nie wspomnę nawet o dzieciach co jedzą od razu z opakowania jakieś chipsy. Bez umycia rąk. Przez takich tempych brudasów będzie u nas jak we Włoszech.

   • Najmundrzejszy franio

    Na szczęście ten wirus nie przenosi się drogą pokarmowa

    • Franiu. Sraniu w baniu. Bierzesz czypsa, pakujesz w paszczę prawą rączką, w lewej trzymasz paczkę na którą ktoś niedawno nacharkał, potem taki dzieciaczek wyciera lewą łapką oko i gotowe. Albo nosek. Czego nie rozumiesz…?

   • A Ty pewnie z okna obserwowałeś?

   • na Jana Pawła w lidlu to kupują tyko wiesniaki, którzy jadą na swoje ranczo robią zakupy bo u nich na wsi nic nie ma, samo *** z okolic Lublina tam kupuje

 2. zrobiłbym racuchy, ale nie ma drożdży.

 3. Kurde🙄czułem, że będzie taki ,wybuch, w wieczornym komunikacie😕

 4. Najmundrzejszy franio

  Dziś prawie 250… nowy rekord

 5. Pielęgniarka z Grójca zaraziła nie tylko szpital, ale dodatkowo cały dom starców, coś 70 osób.

 6. A co z 2 pracownikami poczty Swidnik, o których dzisiaj poinformowała panorama lubelska za rzecznikiem poczty ? Ktoś coś wie, bo na media niema co liczyć… Ja rozumiem, że mamy traktować każdego jak zarażonego ale takie lokalne info napewno ppmogło by ograniczyć rozmiar epidemii

 7. Policja w Nowym Dworze Gdańskim zatańczyła, dla mieszkańców. Niechże redakcja zatańczy dla czytelników.

 8. Nowy program PIS

  Jutro jak nic bedzie 500+ nowych zakazonych

 9. Tak przewidywali, że 28 będzie eksplozja i tak może być do 8 kwietnia.

 10. Przyzwyczajajcie się. Niedługo będą podawać w tysiącach.

 11. Ciekawe ile tam osób z #lotdodomu .

  • Najmundrzejszy franio

   I tego nie trzeba… wystarczy, że słoiki z Wa-wy zaczną w popłochu wracać na prowincję (albo do rezerwatów, jak to ujął jeden z wieszczów tego serwisu)

 12. Po Co im te drożdże bimber pędzą to spirytus tańszy w sklepie wódka też nie drorzeje

 13. Ale wybory będą, po trupach ale będą…

 14. A kto robi badania testy jak by zrobil 2 mil to by bylo ze 100000 zarażonych. Apropo listonoszy jak kierowca PKS umarł w Grójcu to sanepid szukał pasażerów z 9 kursów to samo we Jelenia Górze bylo

 15. Lot do domu zbiera żniwa

 16. wiedziąłem że nie puścicie wiedziąłem – taka ta redakcyjka jest

 17. Coś jest nie tak

  Dziwna rzecz z tym wirusem bo potrzebuje aż 14 dni żeby zaatakować człowieka a ludzie siedzą na kwarantannie zamiast od razu być przebadanym i potem jak wystąpią pierwsze objawy to już jest za późno.

  • Najmundrzejszy franio

   Wirus infekuje od razu, a pierwsze objawy mogą wystąpić już po tygodniu… co ciekawe po ustąpieniu ostrych objawów jest się nadal chorym, ale po około 30 dniach łącznie jest się czystym

 18. A co jeśli ci powiem ze testy na korona-wirusa to test na zwykła grypę.

 19. Ludziom sie w d..pach poprzewracało. Nauczyły się Sebixy i Karyny że im się należy i im daj! To nie wirus . To selekcja naturalna. Gendery , LGBT , feministki ,ekolodzy i inne świry – natura pokazuje co o was myśli. Pokazuje tylko jedno z odwiecznych praw – silniejszy przeżywa. Latacie w kosmos , klonujecie, chciecie być panami życia i śmierci o jeden mikroskopijny wirus młóci was jak chce …

  • Najmundrzejszy franio

   Ekolodzy to osoby studiujące ekologię, przeczytaj w wikipedii co ta definicja oznacza a potem popisuj się swoją głupotą – ok?

 20. Stan wojenny natychmiast na czas określony!

 21. Jeszcze nie jest tak źle. Gorzej ze smogiem. To nas zabija. PM 2,5 prawie 600% normy, PM 10 jeszcze więcej.

 22. A to dopiero początek..

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7556zł -0.18%
  • GBP 5.0101zł -0.36%
  • EUR 4.471zł -0.01%
  • CHF 4.1171zł -0.31%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach