Środa, 29 maja 202429/05/2024
690 680 960
690 680 960

12-latek wykazał się niezwykłą odwagą. Uratował z pożaru babcię, psa i papugę (zdjęcia)

12-latek widząc dym wyprowadził babcię z mieszkania objętego pożarem. Po chwili wrócił po psa i papugę. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do pożaru doszło w minioną niedzielę po południu przy ul. Składowej w Lublinie. Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze w jednym z mieszkań. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

– Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, ogień pojawił się na klatce schodowej oraz na poddaszu jednej z kamienic w dzielnicy Bronowice. Dym zauważył 12-latek, który przebywał w jednym z lokali z babcią. Chłopiec od razu pomógł 83-latce bezpiecznie wyjść z budynku, a następnie szybko wrócił do mieszkania po swoje zwierzaki – psa i papugę – relacjonuje nadkomisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Na szczęście w pożarze nikomu nic poważnego się nie stało. Domownicy zostali przewiezieni do szpitala na badania kontrolne. Ogień został szybko opanowany przez strażaków.

Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności i przyczyny pojawienia się ognia. Wstępne ustalenia wskazują, że pożar mógł powstać przez niedopałek papierosa.

6 komentarzy

  1. Brawo dla chłopca!

  2. szkoda, że nie ma zdjęcia papugi

  3. 12 lat i taki dojrzały, nie to co ten 29 latek co chciał po torach samochodem się poruszać.
    Super chłopiec, więcej takiej młodzieży.

  4. Super chłopak. Brawo!!!

  5. A mięśniaki zamiast mu pomóc to piwne sześciopaki pokazują.

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112