Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

W Lublinie policjanci rozdawali prezenty z okazji Dnia Bezpiecznego Kierowcy (wideo, zdjęcia)

25 lipca obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. To dobra okazja, aby docenić tych, którzy stawiają na pierwszym miejscu bezpieczeństwo na drodze oraz przypomnieć pozostałym uczestnikom ruchu drogowego o bezpiecznym korzystaniu z drogi oraz przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego. Rano lubelscy policjanci z tej okazji rozdawali prezenty tym, którzy na drodze wykazali się prawidłowym zachowaniem wobec pieszych.

Dzień bezpiecznego kierowcy obchodzimy w Polsce od 2006 roku w dniu św. Krzysztofa (25.07.), patrona kierowców. Dzień ten jest też doskonałą okazją do zastanowienia się nad nawykami za kierownicą. Czy zawsze przestrzegamy limitów prędkości? Czy korzystamy z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy? Czy skupiamy się na drodze, czy też nasza uwaga jest rozproszona? Warto odpowiedzieć sobie na te pytania i zobowiązać się do poprawy tam, gdzie jest to konieczne.

W tym dniu policjanci składają podziękowania wszystkim bezpiecznym kierowcom, którzy każdego dnia dbają o bezpieczeństwo na drodze nie tylko swoje, ale też innych użytkowników drogi. Niech to będzie również inspiracja dla nas wszystkich, abyśmy byli odpowiedzialnymi uczestnikami ruchu drogowego, w tym kierowcami. Pamiętajmy nasze zachowania na drodze mają wpływ na innych.

Policjanci rozdawali prezenty w Lublinie

We wtorek rano lubelscy policjanci na ul. Jana Pawła II w Lublinie prowadzili kontrole z drona. Mundurowi skupili się na zachowaniach kierowców wobec pieszych na przejściach. Ci, którzy postępowali na drodze zgodnie z przepisami mogli liczyć na prezenty od policjantów. W zestaw gadżetów wchodził „Certyfikat dla bezpiecznego kierowcy”, apteczka ufundowana przez Państwową Straż Pożarną, a także kilka policyjnych prezentów. Dla tych najmniejszych funkcjonariusze mieli maskotki. Otrzymały je m.in. kobiety za kierownicą, które w pojazdach przewoziły w sposób bezpieczny swoje maluchy.

@lublin112.pl #lublin #policja #lublin112 #akcjapolicji #dzienbezpiecznegokierowcy ♬ Back In Black – AC/DC

12 komentarzy

  1. To niesprawiedliwe. Jeżeli komuś się bardzo spieszy, albo ma ważną rozmowę telefoniczną to nagrody nie dostanie.

  2. A no rozdawały.Ta też.

  3. Po małpeczce mogli dawać?

  4. A jakie zachowanie było nagradzane? Zgodne z przepisami, czy zatrzymywanie się na widok pieszego w odległości 10m od przejścia? Bo bezpieczna jazda to nie tylko zwracanie uwagi na pieszych i wymuszona przez zastraszanie nieistniejącymi przepisami uprzejmość (proszę sprawdzić co po nowelizacji jest warunkiem do ustąpenia pieszemu pierwszeństwa), ale też rozeznanie w sytuacji, tak żeby chociażby uniknąć najechania na swój własny pojazd przez innego kierowcę, gwałtownie hamując przed przejściem bez potrzeby.

  5. a kiedy dzień pieszego pasażera?

  6. Chyba lepiej dodać gazu i przejechać niż brać udział w tym cyrku.

  7. Dobrodzieje…. Złapią jednego klienta i będzie na prezenciki dla pozostałych….Jeden płacze i płaci bo coś odwinął a pozostałych 20 się cieszy że certyfikat i misia dostali.

  8. Jaka była podstawa prawna zatrzymania prawidłowo jadących kierowców? Czy kierowcy byli poinformowani, że biorą udział w akcji marketingowej ocieplania wizerunku policji? Czy wyrazili zgodę na upublicznienie i wykorzystanie ich wizerunku?

  9. Ciekawe za czyje hahahaaa darmozjady

  10. Co z Wami ludzie?? 9 komentarzy i każdy narzeka albo się nabija. Jakaś patologia. Co Was to obchodzi za czyje pieniądze?? Jakby Wam ktoś z rodziny zginął na przejściu to byście wszyscy siedzieli cicho.

Dodaj komentarz