Bąbelki w Pepsi będą pochodziły z naszego regionu

60

Dwutlenek węgla na potrzeby koncernu PepsiCo może być produkowany w Puławach. W ostatnim czasie Zakłady Azotowe pomyślnie przeszły kontrolę i otrzymały akredytację.

 

Prowadzony przez koncern PepsiCo proces akredytacji, który przechodziły Zakłady Azotowe w Puławach, obejmował obszar produkcji, kontroli jakości, sprzedaży i logistyki oraz systemów zarządzania. Spółka przeszła go pomyślnie co oznacza, że stanie się jednym z dostawców koncernu.

-Akredytacja pozwoli nam dostarczać dwutlenek węgla do całej Pepsi, w tym do dwóch zakładów produkcyjnych w Polsce w Michrowie i Żninie. Łączna konsumpcja krajowych zakładów Pepsi to 10% zdolności produkcyjnych dwutlenku węgla Spółki – wyjaśnia Michał Mulawa z Grupy Azoty.

Dodatkowo, puławski dwutlenek węgla może trafiać do zakładów świadczących dla Pepsi usługi rozlewania, czy do zdecydowanie wyżej rentownego rynku butli, stosowanych potem m.in. przez automaty Pepsi znajdujące się np. w takich sieciach jak KFC. Akredytacja jest ważna do końca 2022 roku.

Do tej pory w branży napojów, Grupa Azoty PUŁAWY posiadała już akredytację Coca Coli. Od 2012 roku dostarcza też dwutlenek węgla do browaru Perła w Lublinie. Gaz ten produkowany jest w Zakładach Azotowych Puławy od 1970 roku. Jest uzyskiwany w procesach sprężania, oczyszczania i skraplania gazowego dwutlenku węgla, który jest produktem ubocznym ze spalania metanu.

(fot. pixabay)
2018-05-17 19:15:57