690 680 960

Bąbelki w Pepsi będą pochodziły z naszego regionu

Dwutlenek węgla na potrzeby koncernu PepsiCo może być produkowany w Puławach. W ostatnim czasie Zakłady Azotowe pomyślnie przeszły kontrolę i otrzymały akredytację.

Prowadzony przez koncern PepsiCo proces akredytacji, który przechodziły Zakłady Azotowe w Puławach, obejmował obszar produkcji, kontroli jakości, sprzedaży i logistyki oraz systemów zarządzania. Spółka przeszła go pomyślnie co oznacza, że stanie się jednym z dostawców koncernu.

-Akredytacja pozwoli nam dostarczać dwutlenek węgla do całej Pepsi, w tym do dwóch zakładów produkcyjnych w Polsce w Michrowie i Żninie. Łączna konsumpcja krajowych zakładów Pepsi to 10% zdolności produkcyjnych dwutlenku węgla Spółki – wyjaśnia Michał Mulawa z Grupy Azoty.

Dodatkowo, puławski dwutlenek węgla może trafiać do zakładów świadczących dla Pepsi usługi rozlewania, czy do zdecydowanie wyżej rentownego rynku butli, stosowanych potem m.in. przez automaty Pepsi znajdujące się np. w takich sieciach jak KFC. Akredytacja jest ważna do końca 2022 roku.

Do tej pory w branży napojów, Grupa Azoty PUŁAWY posiadała już akredytację Coca Coli. Od 2012 roku dostarcza też dwutlenek węgla do browaru Perła w Lublinie. Gaz ten produkowany jest w Zakładach Azotowych Puławy od 1970 roku. Jest uzyskiwany w procesach sprężania, oczyszczania i skraplania gazowego dwutlenku węgla, który jest produktem ubocznym ze spalania metanu.

(fot. pixabay)
2018-05-17 19:15:57

6 komentarzy

 1. Tristan Książe Porn-Walii

  Wiadomość dnia, osiągnięcie co najmniej na miarę lądowania na księżycu.

 2. Racja bo nawet jakbyśmy wylądowali na księżycu, to także będzie to przeszkadzało. Jak tak, to narzeka się, że my swojego nic nie mamy, że wszystko sprzedane, że tylko nas okradają ale jeśli zrobimy coś co ktoś doceni, to nie wolno o tym pisać.

 3. Pepsi jest Ch##owa Cola jest o wiele lepsza

 4. sędzia (nie) sprawiedliwy

  bo to jest typowy polaczek aby zrzędzić potrafi , jest dobrze to jest źle, jest źle to jest dobrze. Szkoda takich ludzi którzy po prostu wegetują- a nie żyją. Zamiast się cieszyć z tego co jeszcze mamy

Kursy walut

 • USD 4.3354zł 0.21%
 • GBP 5.369zł 0.8%
 • EUR 4.7239zł 0.34%
 • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas