Piątek, 23 lutego 202423/02/2024
690 680 960
690 680 960

Nie żyje Kora. Piosenkarka miała 67 lat

O śmierci piosenkarki poinformowała dzisiaj rano rodzina oraz przyjaciele. Kora zmarła w swoim domu na Roztoczu, miała 67 lat.

O śmierci artystki poinformowała na Facebooku najbliższa rodzina i przyjaciele artystki:

Z ogromnym żalem i rozpaczą informujemy, że dziś o 5.30 na swoim ukochanym Roztoczu w otoczeniu najbliższych osób, ukochanych zwierząt i wspaniałej przyrody zmarła Kora. Wielka artystka, piosenkarka, poetka, malarka. Wyjątkowa kobieta, żona, matka, babcia, przyjaciółka. Ikona wolności. Zawsze bezkompromisowa w dążeniu do prawdy. Zaangażowana w ruch hipisowski, w działalność pierwszej Solidarności, w budowę demokracji i ruchy kobiece. Muzyka Kory i jej pięć lat temu zmarłego męża Marka Jackowskiego, z którym razem stworzyli zespół MAANAM, a także solowa działalność towarzyszyła nam od roku 1979. Kora tworzyła pewną epokę, która wraz z jej odejściem kończy się. Od pięciu lat walczyła mężnie z chorobą nowotworową. Ostatni miesiąc był bardzo trudny. Na końcowej drodze towarzyszyła jej rodzina, przyjaciele i wiele oddanych osób. W tę długą walkę zaangażowanych było wiele najlepszych szpitali, lekarzy, pielęgniarek i opiekunów, za co im z całego serca dziękujemy. Kora dawała ludziom miłość i otoczona była miłością. Zawsze będziemy ją kochać.

Kamil Sipowicz, rodzina i przyjaciele.

Piosenkarka zmarła dzisiaj nad ranem w domu w Bliżowie na Roztoczu. Kora, czyli Olga Jackowska, razem z zespołem Maanam koncertowała od 1976 do 2008 roku. W 2014 roku poinformowała, że zmaga się z nowotworem.

2018-07-28 08:31:29
(fot. Wikipedia Herrzipp)

20 komentarzy

  1. straszna szkoda 🙁 byla swietna piosenkarka
    juz niema tak dobrej muzyki… „to se ne vrati”

Z kraju

Polityka i społeczeństwo