Zwróćmy uwagę na bezdomnych. Apeluje lubelski MOPR

Zbliża się zima, a ta pora roku jest najtrudniejsza dla osób bezdomnych, samotnych i w podeszłym wieku. O wsparcie dla nich apeluje lubelski MOPR.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lublinie zaapelował do mieszkańców miasta o zwrócenie szczególnej uwagi na los osób samotnych, starszych, bezdomnych i wszystkich potrzebujących pomocy w okresie jesienno-zimowym. – Wieloletnie doświadczenie pokazuje jak ważne jest współdziałanie wszystkich służb, m.in. pracowników socjalnych, policji, służby zdrowia i straży miejskiej, powołanych do dbania o bezpieczeństwo, życie i zdrowie ludzi oraz współpraca z organizacjami pozarządowymi. Dlatego też zwracamy się z prośbą o aktywne włączenie się w działania na rzecz osób, które są narażone na skutki niskich temperatur- wyjaśnia Tomasz Włodek dyrektor MOPR-u.

Ważne jest zwrócenie uwagi na osoby przebywające na klatkach schodowych, w okolicach dworców, ogródków działkowych, węzłów ciepłowniczych, zwłaszcza gdy zaczną panować coraz niższe temperatury, to życie tych osób może być zagrożone. Inną grupą osób, są te, które nie są w stanie samodzielnie zatroszczyć się o swój los, czyli w podeszłym wieku, samotni, niezaradne życiowo czy też niepełnosprawni. W ich przypadku mogą oni samodzielnie nie potrafić zadbać o zabezpieczenia elementarnych potrzeb życiowych.

Dostępny jest całodobowy telefon (81) 466 17 14, którego obsługę zapewniają służby dyżurne Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, a gdzie można zgłaszać niepokojące nas sytuacje. -Wymiana informacji, umożliwi podjęcie szybkich działań interwencyjnych oraz pozwoli uniknąć nieszczęśliwych wypadków, jakie niesie za sobą okres zimowy-dodaje Tomasz Włodek.

(fot. lublin112.pl)
2013-11-06 21:38:03

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0885zł -1.31%
  • GBP 5.0298zł -0.32%
  • EUR 4.48zł -0.69%
  • CHF 4.2226zł -0.88%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online