690 680 960

Zwrócili uwagę na dziwnie poruszające się audi. W dogodnym momencie zatrzymali kierowcę

Widząc dziwnie poruszające się drogą krajową nr 19 audi świadkowie postanowili zareagować. Jak się okazało, siedzący za kierownicą pojazdu mężczyzna był nietrzeźwy. Wkrótce 33-latek stanie przed sądem.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek na drodze krajowej nr 19. Mieszkaniec Kocka kilka minut po godzinie 21, wspólnie z kolegami, jadąc autem zauważył niepewnie poruszające się audi. Kierujący nim mężczyzna zjeżdżał na pobocze drogi lub przekraczał oś jezdni. Świadkowie zdarzenia powiadomili o tym fakcie policjantów.

W Tchórzewie ujęli mężczyznę, który w pewnym momencie zatrzymał się na poboczu drogi. Do czasu przyjazdu policjantów mężczyźni uniemożliwili kierowcy kontynuowanie dalszej jazdy. Badanie stanu trzeźwości przeprowadzone przez funkcjonariuszy potwierdziło podejrzenia świadków. 33-letni mieszkaniec gminy Borki, miał w organizmie ponad 2,5 promila.

Wkrótce 33-latek stanie przed sądem i odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Czyn ten zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna musi się także liczyć ze świadczeniem pieniężnym na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w kwocie nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, a także orzeczeniem przez sąd zakazu kierowania pojazdami na minimum 3 lata.

(fot. lublin112.pl)

Jeden komentarz

  1. Oj tam. G..o mu zrobia. Kozidrakowa tez jechala tak samo narabana i dostala raptem prace spoleczne, a i tak sie odwoluje, ze to za surowa kara za jej jazde po pijaku.

Kursy walut

  • USD 3.981zł 0.84%
  • GBP 5.035zł 0.57%
  • EUR 4.3492zł 0.38%
  • CHF 4.551zł 1.06%

Polub nas