ZUS w Lublinie zaprasza do nowej sali obsługi

Odnowiona sala obsługi Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Lublinie jest już otwarta dla klientów. Przebudowa zakończyła się prawie dwa miesiące przed czasem.

Obsługa przedsiębiorców, ubezpieczonych, lekarzy oraz osób pobierających zasiłki 1 czerwca wróciła do łącznika między wieżowcami, czyli do budynku przy ul. Zana 38A. Przebudowa obiektu zaczęła się w połowie lipca ubiegłego roku. Prace pozwoliły dostosować salę obsługi do standardów obowiązujących w całym ZUS.

– Jest jaśniej, przestronniej, wygodniej. Mamy nadzieję, że odnowiona sala obsługi spełni wszystkie wymagania naszych klientów. Z pomieszczenia zniknęły schody prowadzące na piętro, dzięki czemu jest więcej miejsca dla klientów – mówi dyrektor Oddziału ZUS w Lublinie Piotr Waszak.

Poczekalnia znajduje się teraz na środku sali, a stanowiska obsługi przy ścianach. Pomieszczenie jest klimatyzowane. Jest również kącik dla dzieci. Bezpośrednio w sali obsługi można korzystać z pomocy doradców płatnika składek oraz doradcy ds. elektronicznych zwolnień lekarskich. Natomiast doradcy ds. ulg i umorzeń przyjmują klientów w pokoju nr 2, do którego wchodzi się bezpośrednio z sali obsługi.

Budynek, w którym znajduje się sala dla przedsiębiorców i ubezpieczonych, powstawał na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku. ZUS wprowadził się do niego w 1989 roku. Zgodnie z opinią straży pożarnej obiekt trzeba było dostosować do aktualnych, zmienionych wymogów: techniczno-budowlanych, bhp i ochrony przeciwpożarowej.

– Konieczne było zabezpieczenie ścian i stropodachów oraz przebudowa wewnętrznej instalacji hydrantowej. Drzwi wejściowe wymieniliśmy na automatycznie rozsuwane, co ułatwi poruszanie się po budynku osobom z niepełnosprawnościami oraz rodzicom z małymi dziećmi – dodaje naczelnik Wydziału Administracyjno-Gospodarczego Paweł Pieniężny.

Wykonawca zamontował awaryjne oświetlenie dróg ewakuacyjnych i systemy alarmowe z podłączeniem wszystkich pomieszczeń do systemu alarmu pożarowego.

2018-06-01 11:01:01
(fot. nadesłane ZUS)

Zobacz również

7 komentarzy

  1. No to jak już ZUS się tak urzadził to może coś zostało funduszy z przebudowy . Emeryci ( nie SB) renciści by byli baaaaaardzo wdzięczni gdyby Pan prezes rozdysponował obiektywnie???

  2. i po co to rozbudowywać, powinni to zamknąć na 5 spustów a te całą bande darmozjadów urzędasów nierobów do kopania rowów i zdrowsi by byli i oszczędnośc na leczeniu późniejszym a ile kasy by zostało dla potrzebujących i pobierających świadczenia ohoho!! w dobie cyfryzacji ten sztuczny moloch jest potrzebny tylko aby mieli gdzie pracować ci co nic nie umieją innego tylko siedzieć na d-u-p-1-3 i przekładać te papiery

  3. Z racji wykonywanego zawodu od 25 lat systematycznie odwiedzam zus i załatwiam różne sprawy. Można krytykować cały system zus, ale pracownicy obsługi są ok. Szczególnie pozdrawiam Panie od zasiłków , które są bardzo kompetentne i zawsze pomocne.

    • Panie od zasiłków są ok, gorzej z tymi co się potem zajmują wszystkim, nie wspomnę o „lekarzach” orzecznik ach. Nie wiem po co czekać pół roku na rezonans , pani lekarz spojrzy i odrazu wie że wszystko zdrowe.

  4. A gabinety najlepszych uzdrowicieli na świecie ?

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Święto Pszczół oraz otwarcie Pasieki UMCS
Powiatowy Piknik Pszczelarski w Dęblinie
„Jarmark Pawłowski – ginące zawody” – święto miłośników folkloru i tradycji ludowej
Noc Muzeów w Woli Osowińskiej
Kościelec – Historia na Nowo – czyli piknik rodzinny w Piaskach