Wtorek, 28 maja 202428/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zostały zamordowane 10, 20, 30, a nawet 40 lat temu. Trwa operacja „Zidentyfikuj mnie” (wideo)

Operacja „Zidentyfikuj mnie” to publiczny apel mający na celu zidentyfikowanie 22 kobiet, które prawdopodobnie zostały zamordowane w Belgii, Niemczech i Holandii, ale których tożsamości nigdy nie ustalono. Większość z nich straciła życie 10, 20, 30, a nawet 40 lat temu.

Pomimo zakrojonych na szeroką skalę dochodzeń policyjnych kobiety te nigdy nie zostały zidentyfikowane, a dowody sugerują, że mogły pochodzić z innych krajów, niż te, w których zostały zamordowane. Kim są, skąd pochodzą i dlaczego znalazły się w tych krajach, nie wiadomo.

Operacja Identify Me

W ramach operacji Identify Me INTERPOL po raz pierwszy upublicznił niektóre szczegóły dotyczące Czarnych Not, które są wykorzystywane do poszukiwania informacji i danych wywiadowczych na temat niezidentyfikowanych ciał oraz do ustalenia okoliczności śmierci.

Na stronie www.interpol.int/How-we-work/Notices/Operation-Identify-Me można obejrzeć rekonstrukcje twarzy niektórych z zamordowanych kobiet, a także filmy i zdjęcia przedmiotów, takich jak biżuteria i odzież, które zostały znalezione w różnych miejscach na lądzie i wodzie, gdzie porzucono szczątki kobiet w nadziei, ze ktoś może je rozpoznać.

Informacje na temat każdej sprawy, w tym obrazy rekonstrukcji twarzy i inne znaki szczególne, w nadziei, że ktoś może je rozpoznać

Informacje dostępne na stronie internetowej INTERPOL-u obejmują również takie cechy, jak szacowany wiek, kolor włosów, kolor oczu i inne cechy fizyczne. Ponieważ uważa się, że niektóre z zamordowanych kobiet pochodziły z określonych regionów Europy Wschodniej, ich identyfikacja może również dostarczyć dowodów na sprawców tych przestępstw.

Narzędzie I-Familia

Od 2021 r. INTERPOL zapewnia śledczym nowe globalne narzędzie, bazę danych I-Familia, aby pomóc w identyfikacji nieznanych dział poprzez międzynarodowe dopasowanie pokrewieństwa DNA rodziny.

W przypadku biologicznych krewnych, którzy uważają, ze jedna z kobiet może być ich zaginiona ukochana osoba, policja krajowa po skontaktowaniu się może współpracować z INTERPOLem w celu międzynarodowego porównania DNA. Formularze kontaktowe znajdują się na dole każdego podsumowania sprawy.

Jeśli pamiętasz znajomego, członka rodziny lub koleżankę, która nagle zniknęła, przyjrzyj się i skontaktuj się z najbliższą jednostką Policji, jeśli masz jakiekolwiek informacje na temat którejkolwiek z ofiar.

(fot. wideo\źródło INTERPOL)

3 komentarze

  1. aha czyli szukacie tylko bab chopy sie nie liczą i gdzie jest to równouprawnienie parytety i reszta pierd,,,,nia ?

Dodaj komentarz

Wiadomości z info112