Zobacz czym będą latali dęblińscy piloci. Trwają ostatnie testy nowych samolotów

Na lotnisku należącym do zakładów Leonardo-Finmeccanica we Włoszech trwają testy samolotów M-346 Master przeznaczonych dla 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie. Już w listopadzie pierwsze z nowych maszyn trafią do Polski.

Zarówno na należącym do 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego lotnisku w Dęblinie, jak też na przyfabrycznym lotnisku włoskich zakładów Leonardo-Finmeccanica trwają ostatnie przygotowania do przekazania pierwszych samolotów M-346. Pierwszy egzemplarz trafi do Dęblina już w listopadzie, kolejne w przeciągu najbliższych 12 miesięcy. Zastąpią one mocno już wysłużone samoloty TS-11 Iskra. Do listopada przyszłego roku Włosi mają dostarczyć Polsce osiem tego typu maszyn.

Obecnie samoloty przechodzą we Włoszech niezbędne testy, które obejmują także próby w locie. Szkolenie odbywa też 10 pilotów z Dęblina, sześciu kończy już naukę, kolejnych czterech niedawno ją rozpoczęło. Po powrocie do kraju to oni będą pełnić rolę nauczycieli kolejnych pilotów, którzy zasiądą za sterami tych maszyn. Samolot M-346 Master jest obecnie najbardziej zaawansowany spośród szkolno-treningowych samolotów najnowszej generacji na świecie.

Również na lotnisku w Dęblinie dobiega końca dostosowywanie infrastruktury. Samo lotnisko przeszło gruntowną przebudowę. Powstał nowoczesny, czterokondygnacyjny port lotniczy z wieżą kontroli lotów, strażnica lotniskowej straży pożarnej z nowymi wozami bojowymi oraz wyremontowano drogi kołowania, miejsca postojowe oraz drogę startową. Rozbudowano też nowoczesne centrum symulatorowe.

(fot, wideo – DGRSZ)
2016-10-22 08:00:38

Zobacz również

8 komentarzy

 1. Nie M-346, tylko Jak 130. 😉

 2. same problemy przez tego Macierewicza, jakieś nowe samoloty, rozbudowa portów lotniczych, nowoczesne symulatory. Jak tak dalej pójdzie to Polska zwiększy swoje możliwości obronne. Koniec świata, zabrał nam naszą demokrację! 😉

  • No nic się tym wojsku nie dzieje 😛

  • akurat i przebudowa lotniska i nowe maszyny dla szkolenia pilotów i wreszcie symulatory to efekt przedmaciarewiczowy on tylko order sobie przypnie za uroczyste otwarcie z pokropkiem.

  • Jestes taki pewien ze to Macierewicz podpisal umowę na dostarczenie tych samolotów? kontrakt na ich dostawę został podpisany w 2014 roku. Macierewicz poprostu nie mógł już go zablokować, dzięki temu mamy nowoczesne samoloty szkoleniowe. I zastanow się jeszcze raz. Bo on i JK zabiera nam demokracje nie dając nic w zamian!!!

 3. „Obecnie samoloty przechodzą we Włoszech niezbędne testy, które obejmują także PRÓBY W LOCIE.” Znaczy się na razie na drzwi do stodoły się nadają.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 4.0031zł -0.53%
  • GBP 4.9213zł -0.21%
  • EUR 4.4503zł 0.54%
  • CHF 4.1621zł 0.31%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online