Niedziela, 14 lipca 202414/07/2024
690 680 960
690 680 960

Znaleźli portfel z pieniędzmi. Za gotówkę kupili sobie nawigację (zdjęcia)

Dwaj bracia w wieku 41 i 47 lat usłyszeli zarzuty w związku z przywłaszczeniem portfela z pieniędzmi. Mężczyźni przeznaczyli gotówkę na zakup nawigacji. Zostali zatrzymani przez policjantów, zanim zdążyli przekroczyć granicę.

W minioną środę mieszkaniec Białej Podlaskiej zgłosił się na komendzie policji i opowiedział o tym, jak nieznany sprawca przywłaszczył jego portfel, w którym znajdowało się ponad 2,5 tys. złotych oraz ważne dokumenty.

Mężczyzna wyjaśnił, że nieświadomie stracił portfel, siedząc w samochodzie. Dopiero po kilku minutach zorientował się, że go nie ma i wrócił na miejsce, gdzie go zostawił, ale portfela już tam nie było. Posądzał osoby, które robiły zakupy w pobliskim sklepie o kradzież swojego mienia i złożył doniesienie na policję.

Funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość osób podejrzewanych o udział w kradzieży. Okazało się, że są to dwaj obywatele Białorusi, bracia w wieku 41 i 47 lat. Jak ustalili mundurowi, obaj nadal przebywali w Polsce, ale w każdej chwili mogli przekroczyć granicę.

Obaj bracia zostali zatrzymani w momencie, gdy oczekiwali na okazję do przekroczenia granicy. W trakcie interwencji policjanci odzyskali portfel pokrzywdzonego wraz z dokumentami, jednak nie znaleźli w nim gotówki, ponieważ Białorusini wydali ją na…zakup nawigacji.

Bracia zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Policjanci zabezpieczyli zakupioną nawigację oraz pieniądze, które zostaną wykorzystane na ewentualne kary i grzywny. O dalszym losie obu mężczyzn zadecyduje sąd, a grozi im kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Znaleźli portfel z pieniędzmi. Za gotówkę kupili sobie nawigację (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

 

Znaleźli portfel z pieniędzmi. Za gotówkę kupili sobie nawigację (zdjęcia)

fot. Policja Biała Podlaska

14 komentarzy

 1. To ukradł czy przywłaszczył? Co to za artykuł co nic niego nie wynika.

 2. Brawo nasza Policja. Jednak w ciągu 8 lat zaszły tam ogromnie pozytywne zmiany.

 3. To pieniądze znalezione u złodziei będą potrzebne na uiszczenie grzywien, a nie na zwrot poszkodowanemu?

  • Oszczędzam ci klikania

   Kto tam jest poszkodowany, to już orzeknie wolny i niezawisły sąd. A w roszczeniach to Państwo ma zawsze pierwszeństwo, najpierw mandaty i grzywny, a jak coś zostanie to ewentualnie dla ewentualnego poszkodowanego.

 4. Dzicz ze wschodu powinna miec zakaz wjazdu podobnie jak żydzi

 5. Wot szturmany???

 6. Jesteś na miejscu. Zakład karny jest po prawej stronie.

Dodaj komentarz

Z kraju

Sport