Złodzieje kradną i wpadają. Zatrzymania amatorów cudzej właśności

Złodzieje kradną wszystko, począwszy od biżuterii i telefonów, skończywszy na paliwie i katalizatorach. Nie wszyscy mogą czuć się bezkarnie. Policjanci w ostatnim czasie mieli dużo pracy. Doszło do kilku zatrzymań.


Ryki – dwukrotne podejście do kradzieży katalizatora

Ryccy policjanci ustalili, że sprawcą usiłowania kradzieży, wartego 2500 złotych katalizatora od samochodu ciężarowego jest 35 latek, mieszkaniec powiatu garwolińskiego. Mężczyzna dwukrotnie usiłował skraść ten sam katalizator. Za pierwszym razem nie zdołał usunąć go ze względu na jego konstrukcję. Po paru dniach wrócił, żeby dokończyć dzieło, ale i tym razem sobie nie poradził. Oddalił się z pustymi rękami.

35-latek w przeszłości karany był już za kradzieże. Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanego czyny oraz wyraził chęć dobrowolnego poddania się karze. O jego dalszym losie zdecyduje sąd. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Tomaszów Lubelski – amator złotych łańcuszków

Do zdarzenia doszło 20 sierpnia w jednej z pracowni złotniczych w Tomaszowie Lubelskim. Sprawca poprosił o pokazanie złotych łańcuszków. Kiedy pracownica wystawiła paletę z wyrobami, mężczyzna chwycił towar i wybiegł z lokalu. Na palecie znajdowało się 18 złotych łańcuszków o wartości niemal 23 tysięcy złotych. Pięć zostało zgubionych przez uciekającego złodzieja.

Zaalarmowani o kradzieży dyżurni tomaszowskiej komendy, natychmiast powiadomili miejscowe i okoliczne służby. Kilka godzin po zdarzeniu, funkcjonariusze Straży Granicznej w Horyńcu na Podkarpaciu zatrzymali 28-latka, który swoim samochodem odjechał z miejsca zdarzenia wraz ze sprawcą kradzieży. Mężczyzna usłyszał zarzut współudziału w kradzieży złotej biżuterii.

Dzięki pracy operacyjnej, tomaszowscy policjanci zatrzymali w miniony czwartek na terenie Dorohuska 24-letniego mieszkańca Chełma. Okazało się ponadto, że mężczyzna posiadał przy sobie 1,4 grama amfetaminy. Zatrzymany usłyszał zarzuty kradzieży oraz posiadania narkotyków. Przyznał się do ich popełnienia i złożył wyjaśnienia.

W sobotę trafił do prokuratury wraz z wnioskiem Policji o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Prokurator Rejonowy zastosował wobec 24-latka dozór policji połączony z zakazem opuszczania kraju, zakaz samowolnego opuszczania miasta Chełm oraz poręczenie majątkowe w kwocie 5 tysięcy złotych. Mężczyzna był wcześniej wielokrotnie notowany za popełnienie szeregu przestępstw. Ma również aktualne dwa dozory policyjne za wcześniejsze przewinienia. Obecnie trwa wyjaśnianie pozostałych okoliczności zdarzenia.

Łuków – złodzieje paliwa

Do zatrzymania doszło w nocy z soboty na niedzielę na ul. Łapiguz w Łukowie. Łukowscy kryminalni zauważyli tam dwóch mężczyzn, którzy chowali do bagażnika samochodu wypełnione płynem kanistry. Ten fakt wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy. Jak się później okazało, zostały one potwierdzone. W kanistrach był olej napędowy oraz sprzęt służący do jego spuszczania z baku.

Sprawcami okazali się dwaj mieszkańcy Łukowa w wieku 30 i 32 lat. Ponadto mężczyźni gdy zauważyli policjantów zaczęli uciekać samochodem. Jednak ich ucieczka nie trwała długo. Jak się okazało kierujący pojazdem 30-latek miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności, a 30-latek odpowie dodatkowo za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Zobacz również

Komentarze wyłączone

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9573zł 1.16%
  • GBP 4.9536zł 0.71%
  • EUR 4.4347zł 1.11%
  • CHF 4.119zł 1.37%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Dzień Dziecka w gminie Podedwórze. Dla najmłodszych przygotowano balony z helem
   Policjanci zapraszają do honorowego oddawania krwi
   Lubelskie obchody Dnia Flagi RP i Święta Narodowego Trzeciego Maja
   #zostańwdomu z Muzeum Wsi Lubelskiej | Oferta kulturalna Muzeum w sieci
   #zostańwdomu i weź udział w warsztatach kultury online