690 680 960

Złodzieje katalizatorów zatrzymani. Ponad 12 tys. złotych strat

Lubelscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli katalizatory z samochodów zaparkowanych w Lublinie. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kwotę ponad 12 tys. złotych.

Policjanci z Lublina informacje o kradzieży katalizatorów otrzymywali od wiosny tego roku. Nieznani sprawcy pod osłoną nocy zakradali się do zaparkowanych aut i wycinali katalizatory. Poszkodowani oszacowali straty na ponad 12 tys. złotych

Mundurowi ustalili osoby, które mogą mieć związek z przestępstwami. Wczoraj policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w miejscach zamieszkania, 26-latek i jego 31-letni kompan trafili do policyjnego aresztu.

Podczas przeszukania pojazdu 31-latka policjanci znaleźli i zabezpieczyli narzędzia służące do dokonywania kradzieży. Były to akumulatorowa wyrzynarka, podnośnik hydrauliczny, brzeszczot, nożyki itp.

Z kolei zatrzymany 26-latek był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, a z więzienia wyszedł w lutym tego roku. Mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy. 31-latek usłyszał siedem zarzutów kradzieży katalizatorów i był już wcześniej notowany za kradzieże.

Mężczyźni po usłyszeniu zarzutów wyrazili chęć dobrowolnego poddania się karze. Jej wymiar to rok bezwzględnego pozbawienia wolności i obowiązek naprawienia szkody.

Policjanci ustalają, czy zatrzymani mogą mieć na koncie więcej podobnych przestępstw.

2017-09-12 12:39:37
(fot. Policja Lublin)

14 komentarzy

 1. Od wiosny tego roku? Ciekawe… Do mojego ojca garażu,na uboczu miasta, włamano się 3,5 roku temu,z nowego samochodu w sposób profesjonalny (nie wycięto tylko odpowiednimi kluczami) wykręcili dpfa.. Policja po 3 tygodniach umorzyła śledztwo z powodu braku tropów

  • Niektórzy celowo wycinają dpf aby pizbyć się problemów

   • Nie umieją eksploatować aut z filtrem cząstek stałych znaczy się, ot i cały problem. Mam auto z DPF, 277 tysięcy przebiegu, zero problemów, filtr zachowuje się jak nowy, wypalanie po jeździe miejskiej co 600 km, w trasie co 1200 km. Wystarczy przy autoregeneracji filtra przejechać się kawałek trasą ekspresową z odpowiednim obciążeniem silnika i na kolejne kilkaset kilometrów zapomnieć, że ma się filtr w aucie.

    • Ci co „kastrują auta z ekologii” mają problemy ale z głowa… Jak by nie te urządzenia (DPF, katalizatory itp) nie mieli byśmy czym oddychać… Wystarczy że trafi się taki jedne mądry inaczej na kilkadziesiąt aut i trzeba jeździć z zamkniętym obiegiem w kabinie taki syf… Niestety niektórzy nie potrafią prawidłowo użytkować aut a inni nie potrafią ich naprawiać wtedy powstają mity, legendy i „patenty” na te „problemy”… Takim się wydaje że są mądrzejsi niż armia inżynierów z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu silników…

    • Zwykle problemem jest użytkownik… Są marki aut, w których DPF jest bezproblemowy – nie zapycha się, przy normalnej eksploatacji nie wymaga żadnej obsługi, jeśli ktoś użytkuje samochód na krótkich odcinkach w mieście, to przy serwisie ( co circa 30 tys. km) stosuje się procedurę wypalania. Raz na 300 tys. serwis zaleca demontaż i wypłukanie układu w specjalnej chemii, ale sam filtr ma wystarczyć na całe życie auta. Problem w tym, że jako część zapasowa kosztuje ok. 10 tys. zł, więc jest łakomym kąskiem dla złodziei. Też jestem przeciwnikiem usuwania DPF-ów – jeśli ktoś jeździ z wyboru dieslem (co przy dzisiejszych konstrukcjach i mocach rzędu 300 KM nie jest uciążliwe), to niech przynajmniej nie zostawia za sobą czarnej chmury. Pozdrawiam.

 2. Tym śmieciom łapy poobcinać przy samych ramionach i ich ewentualnemu potomstwu profilaktycznie też.

 3. recydywa i 1 rok. hahahaha

 4. ciekawe co to za katalizatory skoro straty tylko na 12 tysiecy???..jak sam jeden katalizator warty jest 4 tysiace do mondeo…nie wspomne o kosztach montazu…i roczek odsiadki hehe..smiechu warte te wyroki Panie Ziobro..!!

  • Zapytaj poszkodowanych jakie to katalizatory, a następna sprawa to jeżeli chcesz dla nich kary śmierci to zgłoś to do swojej opcji politycznej nie zmienią kodeks karny w sejmie. A tymczasem możesz już zaczynać produkcję gilotyn…

 5. z audiii walili

 6. A to nie ci spryciarze co na Kiepury występowali? Jeżeli tak to 12 tys strat to trochę mało. Coś mi się wydaje, że tam poszkodowanych było sporo i wyrządzone szkody tę kwotę zdecydowanie przekroczą.

 7. Mi właśnie zaj…. ukradli z Opla!!! Zgłoszone oczywiście na policję, ale ciekaw jestem czy w związku z tym, że ich złapali, odzyskam katalizator lub kasę?

 8. Jest na to sposób, auto na glebę i już nawet podnośnika nie wsadzi. Ja tak mam i śpię spokojnie 🙂

Kursy walut

 • USD 4.2928zł 0.29%
 • GBP 5.2571zł -0.51%
 • EUR 4.692zł -0.34%
 • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas