Wnuczka ukradła babci pieniądze, wnuczek biżuterię. Oboje są już w rękach policjantów

Policjanci z Lublina i z posterunku w Lubyczy Królewskiej zatrzymali dwie osoby, które okradły swoje babcie. W pierwszym przypadku 31-latka z Lublina ukradła pieniądze swojej babci, zaś w drugim 21-letni mieszkaniec Lubyczy Królewskiej ukradł babci biżuterię.

Pierwsza kradzież miała miejsce 3 września przy ul. Krężnickiej w Lublinie. Policjanci otrzymali zgłoszenie od 78-letniej kobiety, że podczas jej nieobecności ktoś włamał się do jej pokoju i ukradł pieniądze w kwocie 9,5 tys. zł.

– Policjanci, którzy udali się na miejsce ustalili, że kiedy starsza kobieta była w kościele w mieszkaniu przebywała jej 31-letnia wnuczka, która wspólnie z nią zamieszkuje. Jednak po zdarzeniu tak samo jak pieniądze zniknęła. W minioną niedzielę wywiadowcy z KMP w Lublinie zatrzymali nieuczciwą wnuczkę w pobliżu jednej ze stacji paliw przy ul. Droga Męczenników Majdanka. Kobieta trafiła do policyjnego aresztu – informuje st.sierż. Kamil Karbowniczek z KWP Lublin.

W poniedziałek 31-latka usłyszała zarzut kradzieży z włamaniem do którego się przyznała. Policjanci zabezpieczyli od niej tymczasowo pieniądze w kwocie 1000 zł.

Wczoraj około godziny 20 policjanci z Posterunku Policji w Lubyczy Królewskiej niezwłocznie po otrzymaniu informacji o dokonanej kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego w Lubyczy Królewskiej zatrzymali jego sprawcę.

– Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Lubycza Królewska, który po wypchnięciu okna dostał się do mieszkania swojej babci, 67-letniej mieszkanki gm. Lubycza Królewska, która aktualnie przebywa w sanatorium. Jego łupem padła należącą do niej biżuteria. Policjanci odzyskali w całości skradzione mienie, a niewdzięczny wnuczek został osadzony w policyjnym areszcie –
wyjaśnia st.sierż. Kamil Karbowniczek.

Wkrótce o losie nieuczciwych wnuczków zdecyduje sąd. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży z włamaniem przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

99

98

2017-09-12 11:15:48
(fot. Policja, nadesłane)

6 komentarzy

  1. mama to nie reklama

    Przykre… Wychować matkę, która ich powiła, dorobić się zapewne czegoś tam w życiu a u schyłku istnienia doczekać się niewdzięcznej gnojowicy- bo inaczej tego czegoś nazwać nie można…

  2. Absolwent Wyższej Szkoły Szczerzenia Zębów w Uśmiechu

    Tak to z własnej, demokracją nie przymuszonej winy nas… narobili sobie w papiery.

  3. takie wnuki to skarb..więc trzeba je trzymać w zamknięciu

  4. To ścigane na wniosek i tak babka wycofa,bo ma takie prawo.Szkoda tylko naszej roboty.Ale cóż.

  5. Niekoniecznie, kradzież z włamaniem są ścigane z urzędu. Ściganie samej kradzieży na szkodę osoby najbliższej następuje na wniosek pokrzywdzonego.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Lubelski Marsz Rotmistrza Pileckiego
Spacer z przyrodnikiem nad Zalewem Zemborzyckim
Głos młodego pokolenia dziś, to głos jutra Europy. Debata „Przyszłość Europy”
Perła Students’ Stage #PomagamyUkrainie
Zjazd Żołnierzy 9 P.P. Legionów Armii Krajowej Ziemi Zamojskiej w Zwierzyńcu