Jest zgoda na rozpoczęcie budowy kolejnego odcinka ekspresówki z Lublina do Warszawy

Wojewoda lubelski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej, czyli pozwolenie na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S17. Tym razem jest to 20 km trasy, od granicy województw mazowieckiego i lubelskiego do węzła Skrudki.

Wydana przez wojewodę zezwolenie oznacza, że może się rozpocząć przejmowanie nieruchomości pod budowaną drogę i rozpoczęcie procedury odszkodowawczej, a wykonawca inwestycji może ruszać z pracami związanymi z budową trasy. -Decyzja ZRID wskazuje nie tylko teren, na którym będą realizowane roboty związane z budową drogi ekspresowej, ale stwierdza również przejęcie na mocy prawa na rzecz Skarbu Państwa nieruchomości przeznaczonych na pas drogowy oraz zatwierdza podział nieruchomości pod ten pas – tłumaczy Jan Krynicki z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Oznacza to, że lada moment ruszy proces szacowanie wartości nieruchomości przejętych pod budowę drogi i zacznie się wypłacanie odszkodowań. W przeciągu kilku dni na tym odcinku powinni pojawić się także pierwsi robotnicy.

Jest to ostatni w naszym województwie odcinek przyszłej trasy S17 Lublin – Warszawa, na którym nie rozpoczęły się jeszcze roboty związane z budową ekspresówki. Trwają prace na sąsiednich odcinkach, czyli od końca obwodnicy Garwolina do granicy województw oraz pomiędzy węzłami Skrudki i Kurów Zachód. W Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim toczy się postępowanie w sprawie zezwoleń na realizację następnych dwóch odcinków ekspresówki: od węzła Lubelska do obwodnicy Kołbieli oraz od obwodnicy Kołbieli do obwodnicy Garwolina.

(fot. lublin112)
2017-03-28 17:46:54

7 komentarzy

 1. Dajcie jakiegos njusa co sie dzieje z budowa ekspresowki do Rzeszowa. O tym wciaz cicho w mediach…

  • ten odcinek co robią od rzeszowa zaczyna przypominać drogę, asfalt wylany infrastrukture drogowa wstawiali. już im nie dużo brakuje

 2. a kiedy rusza obwodnica ryk ?

 3. Niech szybciej buduja ta eske bede pyndzil 230 km hahaha. Mam z tuningowane uno 🙂

  • Nie ma się co śmiać, sam przeżyłem szok jak jadąc Oplem ponad 160 na autostradzie bez problemu wyprzedził mnie Seicento.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7861zł -0.54%
  • GBP 5.272zł -0.36%
  • EUR 4.5764zł -0.14%
  • CHF 4.1723zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku