Poniedziałek, 27 maja 202427/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zerwane dachy i powalone drzewa również koło Lubartowa. Wciąż trwa usuwanie skutków żywiołu (zdjęcia)

Silny wiatr dał się we znaki również mieszkańcom powiatu lubartowskiego. Strażacy zanotowali kilkadziesiąt interwencji. Nie brakowało też uszkodzonych dachów.

Nie tylko gmina Wojciechów ucierpiała w naszym regionie w wyniku silnego wiatru. W poniedziałek nad powiatem lubartowskim przeszła wichura, która uszkadzała dachy i łamała drzewa. Największe zniszczenia są na terenie gmin Niedźwiada, Ostrów Lubelski oraz Uścimów. Zerwane zostały również linie energetyczne.

Z przekazanych nam informacji wynika, że straty w budynkach występują w miejscowościach: Brzeźnica Leśna, Brzeźnica Bychawska i Brzeźnica Książęca. W tej ostatniej dach zerwany został m.in. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej. Łącznie strażacy zanotowali blisko 50 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.

Wiadomo już, że na szczęście nikt z mieszkańców nie ucierpiał. Nie są jeszcze znane straty wyrządzone przez wichurę. Oprócz posesji, spore zniszczenia są także na terenach leśnych, gdzie silne podmuchy wiatru łamały drzewa jedno po drugim. Na sporym terenie nie ma wciąż energii elektrycznej. Energetycy cały czas pracują nad jej przywróceniem.

Z kolei dzisiaj około południa w lasach między Stawikiem a Drewnikiem w gminie Jeziorzany silna wichura powaliła pas drzew z których wiele miało średnicę 20 – 30cm.

(fot. nadesłane – Kamil)

4 komentarze

  1. ,,solny wiatr”

  2. Wichura wyrzadzila szkody tez w Kaznowie gdzie miedzy innymi z domu zostal zerwany dach z czescia syfitu betonowego , drzewa zostaly powyrywane z korzeniami blokujac przejazd karetkom ktore jechaly polnymi drogami zeby sie dostac do Ostrowa Lubelskiego .

    • Do Mieszkaniec. Niewiem czy tam byłeś ale żadnego sufitu betonowanego tam nie zerwało. Wiatr zerwał poszycie dachowe wraz elementami konstrukcji dachowej. Ps. Nie ma czegoś takiego jak sufit betonowy?