Czwartek, 22 lutego 202422/02/2024
690 680 960
690 680 960

Zerwali ze ściany kościoła krzyż i chodzili z nim po mieście. Odpowiedzą przed sądem

Działając wspólnie i w porozumieniu zabrali z kościoła krzyż. Następnie jeden z nich go zniszczył. Obaj odpowiedzą za obrazę uczuć innych osób poprzez znieważenie przedmiotu czci religijnej.

Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe zakończyła śledztwo w sprawie dwóch mężczyzn, którym zarzucono znieważenie krzyża a tym samym obrazę uczuć religijnych. Chodzi o zdarzenie, jakie miało miejsce 2 stycznia w Dęblinie. Wtedy to, po godzinie 22 policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży krzyża z kościoła Świętego Piusa V Papieża w Dęblinie.

Jak ustalili funkcjonariusze, krzyż zdjęło ze ściany dwóch młodych mężczyzn. Następnie chodzili z nim po terenie miasta. Na koniec sprawcy dokonali uszkodzenia krzyża po czym porzucili go na ulicy. Policjanci odnaleźli zdewastowany krzyż w pobliżu metalowego kontenera przy ulicy Grunwaldzkiej.

Niebawem 24-letni Krzysztof K. i o rok młodszy Sebastian D. zostali zatrzymani. Żaden z nich nie potrafił wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Obaj już wcześniej wchodzili w konflikt z prawem, byli notowani za różne przestępstwa.

Śledczy ustalili, że o ile kradzieży dokonali wspólnie i w porozumieniu, to za zniszczenie krzyża odpowiada Sebastian D. Uderzył on krzyżem o asfalt, powodując złamanie znajdującej się na nim figurki Jezusa Chrystusa. W związku z tym do Sądu Rejonowego w Rykach skierowany został akt oskarżenia wobec obu mężczyzn. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Zerwali ze ściany kościoła krzyż i chodzili z nim po mieście. Odpowiedzą przed sądem

(fot. policja)

27 komentarzy

  1. matko bosko parczewska przemówiła do leżących krzyżem na ziemi.

  2. Walka z kościołem trwa. Jest to już swoistą patologia. Cofając się w przeszłość można powiedzieć że lewactwie odrobilo lekcje z historii. Komuniści nie mogli zniszczyć kościoła aparat represyjny który działał w kościele również był bezsilny. A to właśnie kościół w latach wojennych i reżimu komunistycznego łączył Polaków. To dzięki tym Polakom mamy wolność. Ale mamy też antypolakow którzy niszczą naszą ojczyznę od wewnątrz.

  3. Czemu osoby które nie uczestniczą w życiu tej instytucji są prześladowane i ogranicza się ich wolność ?

  4. Ukarać porządnie i wysłać ich do Rosji by zrwali ruską flagę z takiego budynku o nazwie Kreml

  5. zerwali

  6. Nie popieram, ale rozumiem…

  7. Bardzo dobrze lewackie kołtuny będą miały teraz przeybane w więzieniu.

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo