Środa, 17 kwietnia 202417/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zerwał polską flagę i wrzucił do rowu. Obywatel Izraela usłyszy zarzuty (wideo)

Do bulwersującego zdarzenia doszło wczoraj na przejściu granicznym w Hrebennem. Obywatel Izraela zerwał polską flagę z jednego z ciągników i wrzucił do rowu. 39-latek usłyszy dziś zarzuty.

Do bulwersującego zdarzenia doszło we wtorek w Hrebennem. Na terenie, gdzie odbywa się protest rolników, mężczyzna podszedł do stojącego na jezdni ciągnika, zerwał umieszczoną na pojeździe narodową flagę Polski, po czym wrzucił ją do rowu. Natychmiast zdecydowanie zareagowały zgromadzone tam osoby.

Mężczyzna został ujęty. Sytuacja była bardzo napięta, jednak po chwili interweniowali policjanci. Jak się okazało, zatrzymany to 39-letni obywatel Izraela.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, iż mężczyzna był pasażerem autobusu jadącego z Ukrainy do Polski. Kiedy pojazd utknął przed rolniczą blokadą, Izraelczyk wyszedł na zewnątrz, podszedł do jednego z ciągników po czym zerwał flagę Polski i wyrzucił ją do pobliskiego rowu.

Obecnie mężczyzna przebywa w policyjnej celi. Sprawą zajęła się już również prokuratura. Jeszcze dziś 39-latek ma być doprowadzony do śledczych, gdzie zostanie przesłuchany oraz usłyszy zarzuty. Grozi mu kara roku pozbawienia wolności.

Ostrzegamy o wulgarnym słownictwie w nagraniu 

Wideo z zajścia opublikowane zostało w serwisie YouTube

34 komentarze

  1. Pomylił Mojsze Hrebenne z Gazą?

Dodaj komentarz

Z kraju