Czwartek, 23 maja 202423/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zderzenie przed przejście dla pieszych, jedna osoba trafiła do szpitala

W poniedziałek rano na ul. Krańcowej w Lublinie doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Do szpitala trafiła pasażerka jednego z aut.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek rano na ul. Krańcowej w Lublinie, na pasie w kierunku ul. Kunickiego. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o zderzeniu dwóch pojazdów osobowych przed przejściem dla pieszych, na wysokości ul. Olchowej.

Na miejscu okazało się, że zderzyły się tam dwa auta – renault i mitsubishi. W wyniku zderzenia jedna osoba podróżująca mitsubishi odniosła obrażenia ciała i trafiła do szpitala. Przez kilkadziesiąt minut występowały utrudnienia w ruchu. Obecnie oba auta znajdują się poza jezdnią.

Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(fot. lublin112.pl)

12 komentarzy

 1. Jakie są okoliczności? Ano zawsze takie same – mimo z daleka widocznego przejścia dla pieszych jazda na zderzaku i gaz do dechy, a potem łup, bum , trzask…i lament.

 2. Bezkarnego wyprzedzania i omijania na PdP w Lublinie ciąg dalszy. Najechanie na poprzedzający pojazd jest często związane z zamiarem wyprzedzania przed PdP.
  Jedno z najgroźniejszych wykroczeń w ruchu, stwarzanie zagrożenia wobec niechronionych jego uczestników, a łatwiej wygrać w Totolotka niż dostać za to mandat.

 3. Pozytywne zmiany też są, na moje przyhamowanie przed pdp reagują już kierowcy z lewego pasa ale to jeszcze nie jest powszechne zachowanie na drodze a takie MUSI BYĆ. Nowe mandaty to zmienią zapewne, że będzie robiła to większość kierowców więc moze z czasem i buractwo drogowe.

  • Pozytywna zmiana będzie wtedy jak w takich miejscach będą polikwidowane przejścia.

   • Piesi są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu i przejścia były i bedą. Owszem z uwagi na nieodpowiedzialną jazdę kierowców na pdp giną piesi na jezdniach o kilku pasach ruchu w każdym kierunku. Najbardziej prawdopodobnym rozwiązaniem będzie nie likwidacja pdp , a likwidacja pasów ruchu tzn w skrócie zawężenie jezdni do jednego pasa przed każdym pdp dla zwiekszenia bezpieczeństwa LUB montaż kolejnej sygnalizacji świetlnej. Miasto nie jest autostradą , a miejscem gdzie jest masa pieszych , rowerzystów oprócz kierowców i nie ma potrzeby dla wygody kierowców utrudniac zycia mieszkańcom nie korzystającym z samochodu.

 4. brawo przepisy ciekaqwe ile wypadkow te go…ne przeisy zabily ludzi

 5. A ja posiadacz bmw znam inne przepisy i zakaz wyprzedzania pojazdu przepuszczającego pieszych mnie nie dotyczy.Zawsze coś wymyślę by racja była po mojej stronie i nawet zwrócę uwagę wyprzedzanemu.

 6. Porysowane zderzaki i osoba ranna?
  Albo trzeba mieć sporego pecha, albo sporo sprytu.