690 680 960

Nocny atak na polską granicę nadzorowany przez białoruskie służby (zdjęcia, wideo)

W ciągu minionej doby granicę polsko-białoruską próbowano przekroczyć niemal 350 razy. W nocy doszło do siłowej próby sforsowania zabezpieczeń przez grupę około 150 agresywnych cudzoziemców.

Minionej doby granicę polsko-białoruską próbowano przekroczyć 346 razy. Wobec 58 osób funkcjonariusze Straży Granicznej wydali postanowienia o opuszczeniu terytorium Polski. Pozostałym próbom zapobieżono. Za pomocnictwo zatrzymano 3 osoby: 2 obywateli Syrii i obywatela Gruzji.

Wczoraj na odcinku ochranianym przez Placówkę w Dubiczach Cerkiewnych ok. 150 agresywnych cudzoziemców próbowało wedrzeć się na terytorium Polski. Atak na polską granicę, podobnie jak ostatnio, nadzorowany był przez białoruskie służby.

W niedzielę podlascy policjanci, podczas drogowych kontroli, zatrzymali 4 osoby w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy. Zatrzymani to 3 obywatele Ukrainy i obywatel Tadżykistanu. Kurierzy chcieli przewieźć w samochodach 39 osób, które nielegalnie przekroczyły granicę. Wkrótce ich sprawą zajmie się sąd.

(fot. Policja, wideo Straż Graniczna)

20 komentarzy

 1. a te polskojęzyczne lewackie św!n!e robią dywersję wewnątrz

  • Pudło, to nie po poglądach politycznych, ale religijnych.

  • putin i lukaszenka sie ciesza ze maja takich glupich polakow za wsparcie wstyd

   • Łukaszenka to terrorysta a nie żaden prezydent. Myśli że zaszantażuje Europe, a w rzeczywistości boi się o swój tyłek. Nikt go już nie traktuje poważnie, łącznie z Putinem.

  • cieszą sie że faszyzm sie odradza – wyprowadzi to PL z ue a wtedy już łatwa droga żeby zaatakować polske

   • Putin nie chce Polski, on chce Białoruś, ale Łukaszenko nie chce rozstać się ze stołkiem prezydenta, za którego tak naprawdę obecnie nie jest uważany przez nikogo. Ot to jego ból tyłka z którego wziął się cały ten problem, jak i odpowiedź na pytanie, dlaczego nikt z nim nie chce rozmawiać. Sam Putin ma z niego ubaw jak gada głupoty, że zakręci gaz, który jest w rękach Ruskich a nie Białorusi.

    • Putin się nie śmieje, ani się nie bawi.
     Putin nie traci czasu na głupoty.
     PUTIN W CIENIU TYCH WYDARZEŃ PRZYGOTOWUJE INWAZJĘ NA UKRAINĘ!

 2. Do olo , ty pisowski sługusie chce Ci powiedzieć, że świnie są apolityczne, a ty jesteś troll propagandowy i ciemnota niedouczona, takimi jak ty zajmiemy się już wkrótce, pod celą będzie czekał na ciebie Zbysio Zero

 3. „Nadzorowany” przez tych pijanych żołnierzy? Prawie atak specnazu.

  • Jedyna obrona z naszej strony – reaktywować BIB. W czasach słusznie uważanych za niesłuszne pijany bibol miał większą wartość bojową, niż dwóch komandosów.

 4. Pisane na kolanie

  Trzeba brać przykład z historii. Zamiast wody polać płot świńska krwią i żaden nielegalny emigrant nawet do niego nie podejdzie.

 5. Zakladnicy na granicy. Zakladnicy Łukaszenki, który ma ból tyłka o to, że nikt go nie uważa za prezydenta. Syria, Irak i Iran powinni mu sie dobrać do tyłka, pierw trzeba jednak powiedzieć rządom tych państw co tu się naprawdę dzieje, bo nie ogarniają.

 6. adnego ataku. dopóki nie ma ten reporterów to zmożna bajki opowiadać. wiadomo nie od dziś że nic nie jednoczy tak społeczeństwa jak wspólny wróg

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Największy w Polsce Festiwal Sztuki Iluzji
Rajd rowerowy Tour de Lubelskie w Janowie Lubelskim
Mieszkańcom – w podzięce za solidarność czyli festyn na rozpoczęcie wakacji
Lato Wita Nas czyli festyn rodzinny w Trzeszczanach
Biesiada Rodzinna w Wólce Plebańskiej