690 680 960

Zderzenie pociągu z karetką na przejeździe kolejowym. Nie żyją dwie osoby (wideo)

W środę po południu w miejscowości Puszczykowo doszło do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym. Nie żyją dwie osoby, trzecia trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 16 w miejscowości Puszczykowo w powiecie poznańskim. W karetkę pogotowia, która utknęła pomiędzy rogatkami, uderzył pociąg Intercity „Artus” relacji Katowice – Gdynia.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, trzecia z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Karetką jechało dwóch ratowników medycznych i lekarz.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku. Linia kolejowa E59 na odcinku Poznań – Kościan jest zablokowana. Pasażerowie pociągu, który brał udział w wypadku mają zapewnioną komunikację zastępczą.

(fot. wideo Facebook Wojciech Mieczysław Grześkowiak)

23 komentarze

  1. Jeszcze jedno pytanie…skoro minęło 40 sekund do przyjazdu pociągu to dlaczego w tym czasie nie wysiedli, rozumiem manewrował ale po co siedzieli w tej karetce? Nie chcieli zniszczyć szlabanu (to nonsens) ale ok.. ustawić i uciekać.

Kursy walut

  • USD 4.5066zł -0.22%
  • GBP 5.4151zł 0.02%
  • EUR 4.6684zł -0.28%
  • CHF 4.7421zł -0.06%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie