690 680 960

Zderzenie pociągu z karetką na przejeździe kolejowym. Nie żyją dwie osoby (wideo)

W środę po południu w miejscowości Puszczykowo doszło do tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym. Nie żyją dwie osoby, trzecia trafiła do szpitala.

Do zdarzenia doszło dzisiaj przed godziną 16 w miejscowości Puszczykowo w powiecie poznańskim. W karetkę pogotowia, która utknęła pomiędzy rogatkami, uderzył pociąg Intercity „Artus” relacji Katowice – Gdynia.

Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, trzecia z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Karetką jechało dwóch ratowników medycznych i lekarz.

Policjanci pod nadzorem prokuratora ustalają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku. Linia kolejowa E59 na odcinku Poznań – Kościan jest zablokowana. Pasażerowie pociągu, który brał udział w wypadku mają zapewnioną komunikację zastępczą.

(fot. wideo Facebook Wojciech Mieczysław Grześkowiak)

23 komentarze

  1. Jeszcze jedno pytanie…skoro minęło 40 sekund do przyjazdu pociągu to dlaczego w tym czasie nie wysiedli, rozumiem manewrował ale po co siedzieli w tej karetce? Nie chcieli zniszczyć szlabanu (to nonsens) ale ok.. ustawić i uciekać.

Kursy walut

  • USD 3.9478zł -0.68%
  • GBP 5.0066zł -0.26%
  • EUR 4.3327zł -0.49%
  • CHF 4.5031zł -0.32%

Polub nas