Metodą na „policjanta” wyłudził od starszej kobiety 50 tys. zł. Został zatrzymany

31-latek, który wyłudził od mieszkanki Chełma ponad 50 tys. zł działając metodą na „policjanta”, został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie we współpracy z chełmskimi kryminalnymi zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Dorohusk, który jak ustalili śledczy, uczestniczył w procederze wyłudzania pieniędzy metodą na tzw. „policjanta”.

Do zdarzenia doszło w lutym tego roku. 88-letnia kobieta, otrzymała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta z informacją, że jej syn spowodował wypadek, w którym zginął człowiek. Dzwoniący przekazał kobiecie, że jeśli chce pomóc w korzystnym załatwieniu sprawy musi przygotować kwotę 50 tys. zł. Starsza kobieta przekonana, że pomaga synowi, naszykowała umówioną sumę pieniędzy i przekazała gotówkę 31-latkowi w swoim mieszkaniu.

W dniu dzisiejszym, zatrzymany 31-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione oszustwo, podejrzanemu grozić może zagrożone jest kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(fot. Policja Chełm)

Zobacz również

12 komentarzy

 1. Czy ja się kiedyś doczekam takich czasów i normalnosci ,gdzie ryj,,,,e tych przebrzydłych bandziorów i oszustów będą pokazywane w zbliżeniu i dużym powiekszeniu ? czy już zawsze bedzie takie chore prawo ,chroniace bandytów ?

 2. do utylizacji chwast natychmiast !!!!!!!!!

 3. Wiek kobiety wskazuje, że wojnę przeżyła. A tu takie g…o w dresie nosi patriotyczną bluzę i niby utożsamia się z osobami walczącym za Ojczyznę. Co za czasy.

 4. Jaka ładna bluza…

 5. pomarzyć zawsze można

  marzy mi się taki kraj i takie prawo ,zeby od razu utylizowano wszelkiej maści bandytów ,morderców ,psychopatów i oszustów …od razu bym się tam przeprowadził i gwarantuję wam ze bandyci i oszuści omijali by ten kraj „szerokim łukiem ” .Niestety współczesny ludziom żle pojety humanitaryzm ,odebrał zdolność logicznego myślenia i „hodują ” na nasz koszt ,tych bandytów i psychopatów w wiezieniach …chwasty się wyrywa a nie hoduje

 6. to powstaniec warszawski , puście go wolno , to dobry chłop

 7. Pograniec z Lubomla

  Żyjemy w kraju absurdu i banału…. Okradł starszą kobiete z oszczędności życia i dozór policji haha dobre czyli zachęta do następnej akcji brawo prokuratura….

 8. kula w łeb i do piachu skur..na, nic z niego nie bedzie

 9. zamknąć PISuara

 10. „jeśli chce pomóc w korzystnym załatwieniu sprawy” – to jest propozycja przyjęcia łapówki.
  Nikt 88-latce zarzutów nie przedstawi (chyba nie trzeba pisać dlaczego) za to nie postawi, ale przestępstwa korupcyjne są wagi nie mniejszej niż kradzież czy oszustwo, którego dopuścił się na Patriota.
  Nazywając rzeczy po imieniu to doszło tutaj do udanego wręczenia łapówki.

  • Arkadius Krokodilus

   Tutaj się zgodzę z Tobą drogie dziecko. Widzisz, nie ma sprawiedliwości w tym kraju, jest tylko prawo.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8208zł -0.41%
  • GBP 5.2393zł -0.5%
  • EUR 4.5414zł -0.37%
  • CHF 4.1265zł -0.21%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja