Zderzenie citroena z mitsubishi na rondzie w Świdniku (foto)

Nie zachował ostrożności wjeżdżając na rondo i doprowadził do zderzenia z mitsubishi. Kierowcy podróżowali sami, nic im się nie stało. Sprawca został ukarany mandatem.

W środę, około godziny 8:20, na tzw. rondzie z helikopterem w Świdniku, czyli skrzyżowaniu ul. Racławickiej i al. Lotników Polskich zderzyły się dwa samochody osobowe. Na miejscu interweniowała policja, zespół ratownictwa medycznego i straż pożarna. Na szczęście okazało się, że tym razem nikt z podróżujących autami nie odniósł obrażeń. Skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów.

Z ustaleń funkcjonariuszy świdnickiej drogówki wynika, że kierujący citroenem mężczyzna jechał od strony Lublina. Wjeżdżając na skrzyżowanie, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy mitsubishi, który poruszał się od strony ul. Świerkowej i opuszczał rondo w kierunku ul. Racławickiej. W wyniku tego doprowadził do zderzenia obu pojazdów.

Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Sprawca zdarzenia za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym został ukarany mandatem. Jego konto powiększyło się także o sześć punktów karnych.

(fot. swidnik.pl)

Zobacz również

6 komentarzy

 1. Jak takie ameby radza sobie w codziennym zyciu, jezeli nie potrafia nawet przez rondo przejechac? W mieszkaniu musza sie zderzac z wspoldomownikami glowami, albo deptac sobie po stopach.

 2. Może to jednak wjeżdżający na rondo miał pierwszeństwo? 20-30 lat temu (albo jeszcze więcej) na rondach obowiązywała taka zasada – tak, tak – zasada pierwszeństwa dla nadjeżdżającego z prawej – czyli dla wjeżdżającego na rondo.
  Jeżeli po parkingach lubelskich hipermarketów jeździ się tak, jak mylnie podpowiadały nieobowiązujące od 3 lat znaki poziome, to dlaczego po rondach nie jeździć w myśl oznakowania obowiązującego 30 lat temu?

  • „nieobowiązujące” – one już wtedy były nieobowiązujące-nieważne, ale od tych 3 lat już ich nie odmalowuje się i się całkowicie wytarły

 3. Graniu w Lublinie na abramowickiej jest taki szpital udaj się tam może jakiś specjalista od beznadziejnych przypadków ci pomoże.Pod każdym artykułem te twoje płytkie i głupie komentarze przestały bawić.Pobaw się Staszkiem jak masz problem i nie krytykuje i komentuj innych.

 4. Zamknąć to rondo bo jest niebezpieczne tak samo jak pobliskie przejście dla pieszych przy Racławickiej !

 5. uprasza się o pozostawienie Frania w spokoju. To miejscowa osobliwość, która powinna podlegać ochronie. Zasada jest tu prosta: jeśli nie możesz czegoś zmienić, polub. Może tylko zmienić mu nazwę na np. lubelski franio wszystkowiedzący.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL