Środa, 24 kwietnia 202424/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zdałeś egzamin na prawo jazdy? Możesz zapisać się na bezpłatny kurs doszkalający „Bezpieczny Młody Kierowca”

Osoby, które zdadzą egzamin na prawo jazdy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego, będą mogły zapisać się na bezpłatny kurs doszkalający. WORD przeszkoli w nim 750 młodych kierowców.

– Zasada jest prosta – kto zda państwowy egzamin na prawo jazdy w naszym ośrodku, ten może zapisać na bezpłatny kurs doszkalający z techniki jazdy. – mówi Krzysztof Babisz, dyrektor WORD Lublin – Szkolenia dla młodych kierowców będą finansowane przez WORD ze środków przeznaczonych na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego – dodaje.

Po kursie kierowcy będą wiedzieli co zrobić, gdy wpadną w poślizg, nauczą się jak ruszyć pod górę na mokrej nawierzchni oraz jak pokonać ostre zakręty. Akcja potrwa do listopada i jest to pierwsza taka inicjatywa w kraju.

Zapisy rozpoczęły się 2 lipca. Tutaj znajdziecie szczegóły akcji.

Oprócz tego każdy może odpłatnie skorzystać ze szkoleń. Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy znajduje się przy ul. A. Grygowej. Do dyspozycji kierowców osobówek i ciężarówek są trzy płyty poślizgowe. Pierwsza z szarpakiem, czyli urządzeniem wprowadzającym samochód w poślizg, jest prostym odcinkiem drogi o szerokości 20 m i długości 100 m.

Na drugiej można poćwiczyć wychodzenie z poślizgu na zakręcie, ponieważ płyta ma kształt łuku. Natomiast trzecia to typowy podjazd. Wszystkie są nawadniane. Dodatkowo na dwóch działa system kurtyn wodnych, który sprawia, że mimo ładnej pogody za oknem, kierowca jedzie w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ośrodek dysponuje też placem manewrowym, sekcją zakrętów przypominającą krętą drogę oraz asfaltowym torem dla kartingowców. Powstał dzięki wsparciu Unii Europejskiej, a konkretnie dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013.

2018-07-03 17:51:22
(fot. lubelskie.pl)

10 komentarzy

 1. Za jedyne 150zł.
  Już lecę.

  • Zawsze możesz nawywijać, stracić lejce i po kursie skorzystać za friko

   • Na taki luksus nie mogę sobie pozwolić. 🙂
    Mam nieodparte wrażenie, że mimo roz. toru, dalej jest brak chętnych na takie dodatkowe jazdy.
    Miały się zmienić przepisy i jazdy miały być obligatoryjne.
    Da chwili obecnej nic się nie zmieniło w przepisach i widmo bankructwa zagląda w oczęta, więc próba ratowania za pomocą pieniędzy przyszłych kierowców?

 2. Młodych kierowców, tzn do ilu lat, jak ktoś zrobił prawko w wieku 40 lat to jest młodym kierowcą i może zapisać sie na kurs ?

 3. A jak zdałem egzamin w WORD Lublin, ale jeszcze na 126p i jeszcze na Wojciechowskiej, to się na darmochę kwalifikuję?

  • To tak, jak ja!
   Z tą różnicą, że mnie zawsze ciągnęło do dużych samochodów i uczyłam się/zdawałam na polonezie. 🙂

  • Jesteś lepszy ja zdawałem na uno przy Wojciechowskiej jak wkładałem jedynkę to nie wiedziałem czy to jedynka czy trójka

   • A myślisz, że kaszlaki to były w lepszym stanie technicznym tam 😀
    Ale szło zdać 🙂

    A w gruncie rzeczy moje pytanie jest zasadne – jestem młodym kierowcą (jak bym zapytał ZUS to pewnie bardzo młodym jeszcze) z raptem 22-letnim prawem jazdy i egzamin zdawałem w WORD Lublin. Nie jestem przekonanym o swojej nieśmiertelności smarkaczem i chętnie bym się po płycie poślizgowej za darmo przejechał. Co do ruszania pod górę na śliskim, czy pokonywania ciasnych zakrętów nie jestem przekonany, że mogę się jeszcze czegoś tutaj douczyć, ale każda okazja do potrenowania poślizgu w kontrolowanych warunkach jest moim zdaniem bezcenna.

 4. Dotyczy tylko kat B ? Czy ciężkie kategorie i autobus też sie liczą?

 5. Z tego co wywnioskowałen to własnym autem nie można?

Z kraju