Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Lubelska zawodniczka na podium Mistrzostw Polski w Motocrossie

W miniony weekend w Lipnie odbyła się IV Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Nie zabrakło w nich zawodników KM Cross Lublin. Na podium stanęła lubelska zawodniczka.

W Lipnie odbyła się IV Runda Mistrzostw Polski w Motocrossie. Zawodnicy KM Cross Lublin dali z siebie wszystko, a na podium stanęła kobieta – po raz pierwszy w swojej karierze. Pierwszy dzień zmagań należał do uczestników, którzy startowali w słabszych pojazdach. Wiktor Małecki zajął 9. miejsce w klasie MX2 Junior oraz 16. w MX2. W klasie MX65 dwóch podopiecznych KM Cross zajęło 11. i 17. pozycję – byli to kolejno Michał Psiuk i Olaf Olek.

Również tego dnia, pierwszy raz w swojej karierze, na podium stanęła Wiktoria Wicińska. Zajęła ona 3. miejsce w klasie MX Kobiet i dzięki temu awansowała w klasyfikacji generalnej na czwartą lokatę. Traci już tylko 9 pkt. do znajdującej się na trzecim miejscu Karoliny Jasińskiej.

Drugi dzień należał do szybszych maszyn. W klasie MX 125 brało udział dwóch zawodników lubelskiego klubu. Wiktor Małecki i Kamil Pawłowski dojechali na metę, kolejno na 8. i 14. miejscu. W najmocniejszej klasie – MX Open – Krzysztof Gil ukończył zmagania na 22. pozycji.