690 680 960

Zburzą most w Osmolicach i zbudują rondo. Kierowców czeka blisko rok objazdów

Droga powiatowa Lublin – Strzyżewice będzie w Osmolicach całkowicie nieprzejezdna. Obecny most zostanie zburzony, w jego miejsce powstanie nowa przeprawa. Obok zaś rondo.

Rozpoczęły się prace związane z rozbiórką a następnie budową nowego mostu na Bystrzycy w Osmolicach Pierwszych w gminie Strzyżewice. Oznacza to utrudnienia dla kierowców. Droga powiatowa Lublin – Strzyżewice będzie w tym miejscu całkowicie nieprzejezdna.

Objazd został wyznaczony drogą powiatową Lublin – Bychawa do miejscowości Bychawka Trzecia, następnie przez Bychawkę Pierwszą, Iżyce do Osmolic Pierwszych. Do Osmolic będzie można również dojechać przez Prawiedniki i Prawiedniki Kolonię.

Zakres prac obejmuje rozbiórkę obecnego mostu oraz budowę nowego. Ma on mieć ponad 27 metrów długości i 10 m szerokości. Znajdą się na nim dwa pasy ruchu oraz chodnik. Do tego dochodzi przebudowa skrzyżowania w Osmolicach, które zamieni się w rondo. Wzmocniona ma zostać również nawierzchnia dróg prowadzących do mostu. Do tego powstaną chodniki i utwardzone pobocza.

Zgodnie z umową zawartą z wykonawcą, prace mają zostać ukończone w ciągu 11 miesięcy.

(fot. nadesłane – Grzegorz)

16 komentarzy

 1. Zastanawiam sie dla kogo jest ten objazd przez Bychawki? Chyba tyko dla tych co mieszkaja na odcinku Zabia Wola – Bychawka Trzecia (im blizej tej drugiej, tym lepiej) i chca jechac w kierunku Strzyzewic, ale – umowmy sie – to garstka. Ci jadacy „z” i „do” Lublina (zdecydowana wiekszosc) i tak wybierze droge przez Kolonie Prawiedniki bo jest niewiele dluzsza niz ta przez Pszczela Wole, choc nawierzchnia tragiczna…

  Swoja droga przydalaby sie jakas droga laczaca Tuszow z Izycami. To odcinek niespelna 900m (od drogi do drogi), no ale trzeba by budowac kolejny most nad Kosarzewka…

  • objazd ci robia w momemcie skretu na pszczela dlatego taki jest, jak ktos zn a dgoge pojedzie przez kolonie prawiedniki ale to tam nie moga cie kierowac znakami

 2. od kiedy droga zostanie zamknięta???
  To chyba najistotniejsza informacja.

  • Podobno od 6 września.

  • chyba już zamknięta

   Jak czytamy w artykule prace już się rozpoczęły.
   A skoro jakiś czytelnik przysłał zdjęcia ustawionych tablic z objazdami to lepiej podróż od teraz planować z uwzględnieniem remontu.
   I cieszyć się, że jest to rozbiórka starego i budowa nowego mostu a nie przykładowo remont wiaduktu kolejowego 🙂

 3. A rondo kiedy zaczynają i kończą robić. I po co?

 4. A pętla w Prawiednikach skończona? Komuś całkiem rozum odebrało.

 5. To jest chore. 11 miesięcy objazdu. Ludzie dojeżdżają do pracy. 26 kilometrów objazdu dziennie to chyba ciut za dużo. Kto nam zwróci za paliwo się pytam.
  Skoro mają robić rondo to droga w Kol. Prawiedniki od strony Strzyżewic będzie otwarta?Żenada.

  • Po pierwsze: Prawiedniki Kolonia poło0żone są pomiędzy Prawiednikami a Mętowem, więc jak objechać tamtędy do Osmolic? Po drugie: jadąc od Osmolickiej przy stawach do Osmolic jedzie się przez ul. Prawiednicką w Lublinie, która jest od pół roku w remoncie i końca nie widać. Zresztą jest tam zakaz ruchu. Więc o czym mowa?

  • Ta sprawa powinna być nagłośniona przez media

 6. Po pierwsze: Prawiedniki Kolonia położone są pomiędzy Prawiednikami a Mętowem, więc jak objechać tamtędy do Osmolic? Po drugie: jadąc od Osmolickiej przy stawach do Osmolic jedzie się przez ul. Prawiednicką w Lublinie, która jest od pół roku w remoncie i końca nie widać. Zresztą jest tam zakaz ruchu. Więc o czym mowa?

 7. Drogowców pogrzało w głowę . Na 19 w Strzeszkowicach korek bo organizacja ruchu jest tam ułomna, budowa 3 miejsc parkingowych w Prawiednikach ciągnie się już pół roku i końca nie widać, a teraz to most rozbiorą w Osmolicach. Czas kupić helikopter😁😁😁

 8. Genialnych mamy planistów, a objazd mistrzostwo, mieszkańcy Bychawki się ucieszą, rano będzie korek od szkoły do cmentarza. Czy nikt nie zauważył że w Osmolicach jest duży zakład pracy, działający całą dobę? Towar przyjeżdża i wyjeżdża na kołach, tak samo jak pracownicy, a wjazd jest akurat między mostem a planowanym rondem.
  W Polsce drogi prowadzące do miejscowości wypoczynkowych remontuje się latem, a drogi do szkoły w roku szkolnym, ale jest szansa że lockdown uczniów uratuje.

 9. Kto pomyślał aby W Osmolicach zrobi RONDO . Daj Panie zdrowie pomysłodawcy.

 10. Mieszkańcy Osmolic jak i poblirzszych okolic nie mają dojazdu do Lublina do pracy jak i do szköł.

Kursy walut

 • USD 4.5164zł 0.75%
 • GBP 5.4141zł -0.08%
 • EUR 4.6813zł -0.05%
 • CHF 4.7449zł -0.22%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Mikołajki w VIVO! Lublin
Badania bez skierowania. Okulistyczne Mikołajki w Poradni Okulistycznej Dziecięcej 1 Wojskowego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SPZOZ w Lublinie
Walka o drugie z rzędu zwycięstwo na własnym parkiecie, konkurs „Rzuty za buty” i bezpłatny popcorn, czyli kolejny mecz koszykarskiej Lublinianki już w niedzielę
Zbiórka na rzecz psychiatrii dziecięcej
Zbiórka darów dla potrzebujących w Ukrainie