Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Zauważyli dym wydobywający się z domu sąsiada. Życia niepełnosprawnego mężczyzny nie udało się uratować

Tragicznie w skutkach zakończył się pożar, jaki wybuchł dzisiaj w powiecie świdnickim. W płonącym budynku życie stracił ok. 70-letni mężczyzna.

Pożar budynku mieszkalnego na terenie jednej z posesji w miejscowości Wierzchowiska Pierwsze w powiecie świdnickim został zauważony w niedzielę około godziny 15:30. O wszystkim zaalarmowane zostały służby ratunkowe. Na miejscu interweniowała straż pożarna z JRG w Świdniku i Piaskach oraz z jednostek OSP z okolicznych miejscowości, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak nam przekazano, od początku wiadome było, że w płonącym budynku znajduje się niepełnosprawny, poruszający się na wózku mężczyzna. Zanim ratownicy dojechali na miejsce, na pomoc ruszyli sąsiedzi. Jednak nie udało im się do niego dotrzeć. Po ugaszeniu pożaru strażacy odnaleźli zwłoki mężczyzny, który najprawdopodobniej zmarł w wyniku zatrucia dymem.

Ofiara pożaru miała ok. 70 lat. Spłonęło częściowo wnętrze jednego z pomieszczeń. Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności, których celem jest ustalenie przyczyn pojawienia się ognia.

(fot. lublin112/zdjęcie ilustracyjne)

6 komentarzy

 1. kiedy wraki z Balladyny 10 znikną ?

  • Górol spod samiućkich Tater

   Tego nie wiedzą nawet najstarsi górale spod samiućkich Tater (nawet ci co internet mają.

 2. Jasny Gwint !!!

  Śmierć w płomieniach to straszna śmierć.
  Wyobraźcie sobie co czuły czarne koty i kobiety posądzone o czary, przez sądy „świętej” katolickiej Inkwizycji i palone na ogniskach przez prawdziwych katolików.

 3. Dyrdymałko 112 (słownie: sto dwunasty)

  „Odnaleźli zwłoki mężczyzny, który najprawdopodobniej zmarł w wyniku zatrucia dymem” – Czy aby na pewno go nie utopili wodą z sikawek ???

 4. uprzywilejowany

  a zdjęcie to mocno poglądowe z przed kilku lat,chyba z pożaru poddasza domu w Świdniku na Brzezinie jak pamiętam -nieudany sylwester

 5. Niedziela, wszyscy mają wolne, a nowa remiza znajduje się 400 metrów od płonących zabudowań. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.