Poniedziałek, 22 kwietnia 202422/04/2024
690 680 960
690 680 960

Zatrzymano dwie osoby podejrzane o uchylanie się od zapłaty podatku akcyzowego

Funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zatrzymali dwie osoby podejrzane o uchylanie się od zapłaty podatku akcyzowego. Zatrzymanie odbyło się na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie.

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Lublinie funkcjonariusze Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej zatrzymali dwie osoby.

– Podejrzane są one o uchylanie się od opodatkowania podatkiem akcyzowym w związku ze sprzedażą na terenie kraju suszu tytoniowego oraz żyły tytoniowej. Nielegalna działalność zatrzymanych osób naraziła Skarb Państwa na straty wynoszące ponad 18,5 mln zł. Zatrzymanym Prokurator Prokuratury Regionalnej w Lublinie przedstawił zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych. Jako środki zapobiegawcze wobec każdego z podejrzanych zastosowano poręczenie majątkowe w wysokości 40 tys. zł, zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu, oraz dozór policji wraz z zakazem kontaktowania się z określonymi osobami – relacjonuje Michał Deruś rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Oprócz tego, wobec obu podejrzanych zastosowano zabezpieczenia majątkowe na łączną kwotę 336 100 zł. Śledztwo w tej sprawie jest w toku.

– Działania Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej to kolejny ważny krok w zwalczaniu przestępczości skarbowej. Podkreślają też zaangażowanie lubelskiej KAS oraz Prokuratury Regionalnej w Lublinie w zapewnienie prawidłowego funkcjonowania systemu podatkowego w Polsce – dodaje Michał Deruś.

11 komentarzy

 1. 2 x 40 000 poręczenia za przekręt na 18 500 000 ? To nie jest nawet 0,5 %.

 2. Tyło Tusk wrócił i już złodzieje są rozliczani.

 3. Gdzie był skarb państwa jak narazali.Tak tylko pytam.

  • Rząd w tym czasie robił konferencje.
   Błaszczak na tle wojska, a Morawiecki na tle Antonowa 225 albo na tle gospodarstwa rolnego.
   An 225 to najkosztowniejszy samolot transportowy na świecie, a sprzęt rolniczy był wypożyczony. Rząd PiSu to 8 lat takiego ściemniania.

 4. A pod novą…

 5. A co z ich majątkiem nieruchomym????

 6. Boją się już o swój majątek.

 7. Myśleli że to już poszustów rządzi

 8. Poczuli nową władzę idą ich śladem…!!

 9. Jak kraść to miliony, no i super

 10. Jak wyjda to przynajmniej nie beda biedakami, więc sie opłacało.

Dodaj komentarz

Z kraju