Poniedziałek, 04 marca 202404/03/2024
690 680 960
690 680 960

Okradł kościelną skrzynkę na datki. Odpowie za swoje czyny w warunkach recydywy

Włodawscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest odpowiedzialny za dwa przestępstwa przeciwko mieniu. Jak ustalili mundurowi, 64-latek najpierw próbował ukraść rower, a potem w jednym z kościołów zniszczył zamek skrzynki na datki i dokonał kradzieży zebranych tam pieniędzy.

Pod koniec czerwca tego roku przypadkowy przechodzień udaremnił na terenie Włodawy kradzież roweru. Mieszkaniec miasta zauważył idącego chodnikiem z rowerem mężczyznę. Domyślił się, że rower nie należy do niego i zwrócił mu uwagę, by zostawił nienależący do niego jednoślad. Wykorzystując zamieszanie udało mu się jednak uciec bez roweru. Policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

Kilka dni później z jednego z kościołów we Włodawie mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży skrzynki na datki. Okazało się, że sprawca zniszczył zamek, dostał się do jej wnętrza i dokonał kradzieży zebranych tam pieniędzy.

Dzięki materiałom dowodowym włodawscy funkcjonariusze zatrzymali 64-latka z gminy Włodawa. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: kradzieży oraz kradzieży z włamaniem, do których się przyznał.

– 64-latek będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim czasie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwo. Sąd na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Z uwagi na warunki recydywy mężczyźnie grozić będzie nawet 15 lat pozbawienia wolności – informuje aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa z włodawskiej Policji.

13 komentarzy

 1. Za co siedzisz za skrzynkę w kościele.

 2. Przecież wypłacił ze skrzynki i jechał rowerem po kwiaty.

 3. Chytry na pieniądze tak jak ksiądz

 4. Bardzo szybki w nogach

  A politycy okradają obywateli i jakoś nikt ich nie ściga

 5. Na 100% wyborca PO lub Hołowni

 6. Księżule mogliby sami uprawiać kwiaty, a nie żebrać na nie, ale uważają, że nie po to przez pięć lat do łbów im wbijano, że lepiej jest próżniaczyż się, oszukiwać i żebrać, niż pracować.

 7. Grażyna szybko do sieni Dżejsika się zes..ła,trza by ją umyć,bo MOPS ma dzisiaj przyjść.

 8. Utrzymywać kościoły to powinni z milionowych „cołasek” od Państwa, a nie dodatkowo jęczeć o wsparcie

 9. Grażyna chyba mam zawał.Jeszcze Tusek do władzy nie doszedł,a już Harnaś pisont groszy podrożał,ło jeżuuu…

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo